Ви зараз переглядаєте 25 травня –   Міжнародний день розсіяного  склерозу

25 травня – Міжнародний день розсіяного склерозу

      Всесвітній день розсіяного склерозу був заснований у 2009 році за ініціативи Міжнародної Федерації товариств розсіяного склерозу (РС)з метою поширення інформації про дане захворювання, його профілактику і лікування.       

        Розсіяний склероз – хронічне аутоімунне захворювання нервової системи, що має тенденцію до прогресування і посідає одне з провідних місць серед причин інвалідизації пацієнтів молодого, працездатного віку. Хоча може діагностуватися і в дитячому віці. Після 50-ти років ризик виникнення розсіяного склерозу різко знижується. Жінки хворіють на РС приблизно в 2-3 рази частіше за чоловіків. А в чоловіків частіше розвивається важка форма хвороби. Науковці припускають, що така різниця пов′язана з гормональним фоном.

        Поширеність хвороби – 59,2 особи на 100 тисяч населення. Щорічна кількість нових випадків становить близько 1000 хворих.

Чомувиникаєрозсіяний склероз:

  • Основним механізмом розвитку вважають руйнування мієлінової оболонки клітин нервової системи та клітин, що виробляють мієлін. Так формуються ділянки демієлінізації в головному і спинному мозку.
  • На початкових етапах в розвитку хвороби такі ділянки можуть бути одиничними, але без належного лікування, кількість їх збільшується.

На сьогодні причини виникнення РС до кінця не з′ясовані. Він належить до хвороб, в ініціюванні та розвитку яких важливу роль відіграє генетична схильність, перенесена чи прихована інфекція, нестача вітаміну D, травми, інтоксикація, ожиріння в підлітковому віці, поганий стан екології. Склероз може виникнути через хронічний чи гострий стрес.

Якіпершісимптомихвороби:

  • Це можуть бути темна ділянка в полі зору,подвоєння в очах, затерпання тіла, важкість і слабкість у ногах, нестійкість, незграбність.
  • Патологічні відчуття, що поширюються по спині у напрямку зверху вниз, іноді з переходом на кінцівки, при нахилі голови вперед (симптом Лермітта).
  • Також можливі запоморочення, патологічна втомлюваність.
  • Важливо: симптоми хвороби можуть навіть без лікування зникнути після декількох днів чи тижнів і проявитися через роки.

До яких проблем може привести ігноруваннясимптомів:

  • Якщо вчасно не розпочати лікування, то через 10 років 30-37% хворих здатні пересуватися лише із сторонньою допомогою, а через 15-25 років такі пацієнти можуть бути прикуті до інвалідного крісла.

Чивиліковнийрозсіяний склероз:

  • 25-30 років тому цю хворобу вважали невиліковною. Лікування  лише знімало загострення.
  • Сьогодні є медичні препарати, які уповільнюють прогресування недуги і зберігають пацієнтові максимум життєвих функцій, працездатність та можливість провадити нормальний спосіб життя.

Своєчаснадіагностика та сучаснелікуваннядозволяютьпродовжитиактивнежиття для пацієнтів з розсіяним склерозом.