Ви зараз переглядаєте 26 вересня – Всесвітній день контрацепції

26 вересня – Всесвітній день контрацепції

  • Категорія запису:Новини

«Бажані діти у бажаний час» – таким має бути правильний підхід до вагітності у сучасної жінки. Бажана вагітність і виношується легше та ймовірність народження дітей з відхиленнями здоров’я значно нижча.

80 мільйонів жінок у всьому світі стикаються із проблемою незапланованої вагітності, і 20 мільйонів жінок роблять аборт, внаслідок якого 68 тисяч із них гинуть. Поінформованість про контрацепцію та репродуктивне здоров’я дозволить уникнути незапланованої вагітності, абортів та поширення захворювань, що передаються статевим шляхом.

УВАГА: Аборт не метод контрацепції!
Штучне переривання вагітності (аборт) як один із методів планування сім’ї давно вже в минулому і зараз його застосування говорить про сексуальну неграмотність і повну байдужість до власного здоров’я. Який би досвідчений лікар його не проводив, аборт завжди призведе до ускладнень (запальні захворювання, видалення матки, безпліддя).

Для профілактики аборту та планування вагітності застосовуються різні протизаплідні засоби, які підбираються індивідуально: бар’єрні чи гормональні.

Бар’єрні контрацептиви здатні захистити не лише від небажаної вагітності, а й від зараження інфекцій, які передаються статевим шляхом. Серед таких контрацептивів:
– презерватив;
– ковпачки;
– діафрагма (куполоподібний силіконовий пристрій, який розміщують у піхву).

Дія гормональних контрацептивів ґрунтується на блокуванні овуляції в жіночому організмі. Мазі, креми, свічки та спеціальні губки відносяться до хімічних контрацептивів, які руйнівно впливають на сперматозоїди. А внутрішньоматкові контрацептиви представлені звичайними та гормоновмісними спіралями, які блокують потрапляння яйцеклітини у матку.
При виборі засобу контрацепції важливе значення має і спосіб життя. Якщо ви нерегулярно займаєтеся сексом, або якщо у вас багато партнерів, можливо, протизаплідні пігулки – не найкращий варіант. Переважним буде метод, яким ви зможете скористатися по мірі необхідності, або метод, який забезпечить захист від хвороб, що передаються при статевих контактах — СНІДу, сифілісу, хламідіозу, герпесу та інших (бар’єрний метод: презервативи).

Перед тим, як почати приймати гормональні контрацептиви, бажано пройти гінекологічне обстеження і проконсультуватися з лікарем. Необхідно також попереджати лікаря про застосування гормональної контрацепції при призначенні інших ліків.

Сучасні люди повинні усвідомити, що контрацепція – це не лише запобігання абортам, а й профілактика цілого ряду захворювань, а також профілактика захворювань, що передаються статевим шляхом. Будьте уважними до свого здоров’я та у разі необхідності звертайтесь до фахівців нашої лікарні!

Контакти гастрохірургічного відділення КНП «Міська лікарня №9» ЗМР:
+38 (096) 653-00-53 (08:00-16:00)
+38 (096) 151-17-41 (в.о. завідуючого відділенням)
+38 (066) 220-018-88 (лікар-гінеколог)