Ви зараз переглядаєте 26 квітня – День пам’яті жертв радіаційних катастроф.  36 років з дня Чорнобильської трагедії.

26 квітня – День пам’яті жертв радіаційних катастроф. 36 років з дня Чорнобильської трагедії.

  26 квітня 1986 р. на 4-му енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції сталася найбільша в історії людства радіаційна катастрофа. 2016 року Резолюцією ООН 26 квітня проголошено Міжнародним днем ​​пам’яті про чорнобильську катастрофу. У 2022 році виповнюється 36 років від дня трагедії.   

         Внаслідок аварії у повітря було викинуто понад 200 різних ізотопів. Підвищення радіаційного фону фіксувалося по всій Європі, але найбільше постраждали Білорусь, Україна та Росія. Значні викиди із зруйнованого реактора тривали десять днів поспіль до 6 травня 1986 року.

        Вибух був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки території Радянського Союзу, які в даний час входять до складу Білорусі, України та Росії, всього близько 155 тисяч квадратних кілометрів. За офіційними повідомленнями, відразу ж після катастрофи загинула 31 людина, а 600 тисяч ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації.

        Згідно з офіційними даними, радіоактивному опромінюванню піддалися майже 8 з половиною мільйонів жителів України, Білорусі та Росії. Масштаби трагедії могли б стати непомірно великими, якби не мужність і самовіддані дії ліквідаторів. Робота ліквідаторів – це свідчення мужності і героїзму мирного часу, наймасштабніша екологічна катастрофа була переможена завдяки неймовірним зусиллям звичайних людей.

У цей день висловлюємощируподяку і вдячністьліквідаторамнаслідківаварії на ЧАЕС. Захоплюємосяїхньоюмужністю, самовідданістю і героїзмом. Спасибі вам!

Ми вшановуємо пам’ять про тих, хто віддав своє життя у боротьбі з радіаційною загрозою. Низькийуклін та побажаннядовгихроків нашим землякам – тим, хтовистояв, кого вели  почуттяобов’язку та віра у кращемайбутнє.Стійкість, мужність та самовідданістьучасниківліквідаціїнаслідківаварії стали запорукою миру та безпеки не лишенашоїкраїни, а й усьогосвіту.

       Слід зазначити, що рішення сучасних проблем екології, здорового способу життя при активній участі громадськості неможливо без підвищення загальної культури, оволодіння широкими верствами населення знаннями про головні джерела небезпеки в навколишньому середовищі, без виховання почуття причетності і особистої відповідальності кожного за своє здоров’я і за навколишнє середовище.

Чорнобильськатрагедіяцегіркий урок для всіх нас, цежорстокенагадування про те, щомирний атом підступний і не терпитьбезпечності.Ядернаенергія,щовийшла з-під контролю, не визнаєкордонів. На жаль, їївідлуннязвучатимещедовго і позначиться не на одному поколінні людей.

Бажаємовсімміцногоздоров’я, благополуччя та мирного неба над головою!