Ви зараз переглядаєте 26 квітня – Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу та Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф

26 квітня – Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу та Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф

  • Автор запису:
  • Категорія запису:Новини

26 квітня 2024 року – 38 років від дня катастрофи на Чорнобильській АЕС – безпрецедентної аварії в історії атомної енергетики. Ця квітнева дата стала особливою не лише для України, а й для всього світу. Все цивілізоване людство цього дня згадує про Чорнобиль, про тих, хто, не шкодуючи життя та здоров’я, зупинив радіаційну стихію та запобіг великому лиху.

Чорнобильська катастрофа стала викликом для всієї міжнародної спільноти. У той же час, діяльність з подолання наслідків цієї найбільшої радіаційної аварії дала чудові приклади співпраці на глобальному рівні. Змінився підхід країн до питань ядерної енергетики, включаючи посилення безпеки та більш виважене ставлення до технологічного прогресу. Міжнародне співтовариство засвоїло уроки Чорнобиля і набуло досвіду, котрий допоможе долати довгострокові наслідки техногенних катастроф.

Проте 2 роки тому події на ЧАЕС знову схвилювали світ: станцію більше місяця було захоплено російськими військами. Атомні електростанції користуються особливим захистом відповідно до міжнародного гуманітарного права, тому захоплення АЕС стало безпрецедентною подією, що створила загрозу нової НП. Мілітаризація врази підвищувала рівень радіоактивної небезпеки. Було перервано на декілька днів електропостачання об’єкту «Укриття», спровоковані пожежі у лісових масивах. Необхідно зважити на неймовірний героїзм персоналу ЧАЕС в цей час.

І сьогодні, напередодні 38 річниці, ми схиляємо голову не тільки перед минулим, але й перед теперішнім героїзмом персоналу ЧАЕС, енергетиків та рятувальників!

Подвиг цих людей навічно залишиться у пам’яті українського народу!