Ви зараз переглядаєте 26 червня – Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками

26 червня – Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками

  • Категорія запису:Новини

Наркоманія (у перекладі з грецької «заціпеніння», «бездумність») – це тяжке захворювання, котре починається з випадкового (або під тиском) прийому наркотиків, з подальшим формуванням шкідливої звички постійного вживання й надалі непереборного потягу до наркотиків.

Слід пам’ятати, що вживання наркотиків призводить до незворотних змін в організмі людини. Під дією наркотиків гинуть клітини мозку, страждає серцево-судинна система, руйнуються клітини крові, виникає схильність до тромбозів судин і невигойних виразок, випадають зуби і волосся. У печінці розвивається важкий запальний процес – гепатит а потім – цироз. Діти, які народилися у матерів, які зловживають наркотичними речовинами, мають цілу низку медичних проблем: невелика вага при народженні, вади розвитку, проблеми неврологічного характеру. З поширенням наркоманії тісно пов’язана проблема СНІДу.

Немає нешкідливих наркотиків. Усі вони токсично діють мозок, виснажують психіку, нервову систему людини. Тому не треба ставитись до куріння «травки» легковажно. Вживання наркотиків говорить про інфантильність людини, її неготовність до дорослого життя та нездатність самостійно розв’язувати проблеми.

Ті, хто регулярно потребує дози, зупиняються в розумовому розвитку – якщо людина зустрілася з наркотиками у чотирнадцять-п’ятнадцять років, то за рівнем інтелекту вона і за двадцять років залишиться підлітком. Особистість, яка вживає наркотики, схожа на порожню посудину! Вона не має цінностей, не має майбутнього, не має свого я!

НАЙВАЖЛИВІШЕ!!! Наркотики не безпечні, всупереч поширену оману. За першою дозою наркотику зазвичай слідує продовження – мозок швидко звикає до сильної стимуляції психоактивними речовинами. Тому позбутися наркотичної залежності дуже важко, а вона стає джерелом проблем не тільки для наркомана, але і для оточуючих.

Тільки завдяки спільним зусиллям можна досягти позитивних результатів у розв’язання глобальної проблеми наших днів – наркоманії!