Аносмія – це часткова або повна втратою нюху внаслідок порушень у роботі нюхового аналізатора. Такі стани, як алергія чи застудні захворювання, призводять до тимчасової аносмії. Тяжкі випадки – патології нервової системи, пухлини головного мозку або вроджені аномалії служать причинами постійної втрати нюху. Більш детально про цю проблему розповідає лікар-отоларинголог Олександр Миколайович Євсін.
За словами лікаря із півстолітнім стажем роботи, при втраті нюху необхідно ретельніше дотримуватись заходів безпеки у домашніх умовах. Людина з аносмією не здатна розпізнати запах диму, витік газу, визначити, наскільки свіжі продукти вона вживає. Безпека навколишнього середовища при втраті нюху — не просто гучні слова, вона є вкрай важливою!
«Втрата нюху, спричинена вірусною інфекцією, алергією чи синуситом, зазвичай проходить самостійно через кілька днів. Якщо цього не сталося, необхідно звернутися до лікаря, щоб він міг виключити серйозний стан/захворювання, при необхідності (якщо приєдналася бактеріальна інфекція) призначити антибіотики. Також лікар підбере заміну при аносмії пов’язаної з прийомом певних ліків», – каже Олександр Євсін.
Причини та лікування аносмії тісно пов’язані одна з одною. Індивідуальна терапія підбирається з урахуванням виявленої патології. Так, лікування аносмії при коронавірусі та інших гострих респіраторних інфекціях передбачає місцеве застосування назальних спреїв, що мають протизапальну, імуномодулюючу та секретолітичну дію.
«Крім цього, аносмія, спричинена гіперплазією слизової носа та/або параназальних пазух, вимагає видалення поліпів, що з’явилися. Нині такі операції проводять у стінах нашої лікарні малоінвазивними методами з коротким періодом реабілітації», – додає досвідчений лікар-отоларинголог.
У КНП «Міська лікарня №9» ЗМР прийом ведуть кваліфіковані фахівці, які регулярно підвищують рівень своїх теоретичних та практично навичок. Це дозволяє лікувати аносмію відповідно до найсучасніших протоколів надання медичної допомоги при даній патології.
Записуйтесь на прийом у зручний час!