Ви зараз переглядаєте 28 березня – Міжнародний день дій проти мієломи

28 березня – Міжнародний день дій проти мієломи

  • Категорія запису:Новини

Мієлома – це лейкоз, тобто гематологічне захворювання, що відноситься до групи онкологічних та знаходиться на другому місці серед гематологічних онкозахворювань.

«Відмінність мієломи від інших злоякісних пухлин у тому, що вона не відокремлена чіткими межами, як інші. Це захворювання, у котрому аномальні клітини накопичуються у всьому організмі, переважно у кістковому мозку, найчастіше негативно впливає на стан кісток загалом і поступово руйнує імунітет хворого», – розповів лікар-онколог хірургічного відділення №1 (поліклініки) КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Василь Іванович Федорчук.

Захворювання виявляє себе там, де активний кістковий мозок, і одразу в кількох місцях. Тому альтернативна назва такої форми хвороби – множинна мієлома.

При множинній мієломі руйнується кісткова тканина, що провокує різке підвищення рівня кальцію в крові та веде до ураження внутрішніх органів (нирок, легень, органів травного тракту та ін.). Наслідки мієломної хвороби досить серйозні – розм’якшення кісток, ниркова недостатність, анемія, зниження толерантності до бактеріальних та вірусних інфекцій.

За словами Василя Федорчука, Мієлома у дітей буває дуже рідко. В основному вона вражає людей після 40 років (частіше після 65 років), переважно чоловіків.

Вважається, що гуморальний імунітет дає збій із кількох причин, до яких відносять:
– спадковість. Схильність до онкологічних захворювань підвищується, якщо хтось із представників старших поколінь хворів на рак. Слід зазначити, що генетичні схильності припускають і хромосомні аномалії;
– імунодефіцитні стани (обумовлені прийомом медикаментів чи первинними захворюваннями). У разі ВІЛ-інфікованості схильність до меланоми зростає у рази;
– вік. Для мієломи характерні носії віком від 35 до 70 і старше років, при цьому чоловіки хворіють у рази частіше за жінок;
– несприятливі екологічні умови;
– радіаційний вплив;
– вплив іонізуючого випромінювання;
– робота з токсичними речовинами;
– некоректне лікування вірусних захворювань;
– ожиріння.

Симптоми мієломи:
• у пацієнта яскраво виражені болі в кістках, хребті;
• інфекційні захворювання повторюються і погано піддаються лікуванню;
• пацієнти відзначають слабкість, хронічну втому. Стає складно робити найзвичніші побутові справи, працювати у звичному режимі;
• втрачається вага, і пацієнт швидко худне без фізичних навантажень, дієт тощо. Вага може зменшитися до 10-15 кг за місяць-два;
• кровоточать ясна, сильні кровотечі з носа;
• постійна спрага, неможливість вгамувати спрагу звичною кількістю рідини;
• сильні головні болі, що іноді призводять навіть до блювання;
• свербіж шкіри.

При виявленні у себе або своїх близьких навіть кількох вищеперелічених симптомів (особливо варто звернути увагу на кровотечі та втрату ваги, оскільки ці ознаки характерні для багатьох видів онкологічних захворювань), необхідно звернутися за спеціалізованою допомогою.

Захворювання не має радикальних методів лікування. Прогнози кожної людини індивідуальні та залежать від великої кількості факторів, таких як загальний стан здоров’я, вік, тип та етап захворювання, а також відповідь на терапію. Сучасні методики дозволяють уповільнити прогресування та продовжити життя хворого. Лікарі представляють перспективи, орієнтуючись на спеціальний показник – «п’ятирічне виживання».

Він представляє собою статистичні дані про відсоток пацієнтів, що залишилися в живих через п’ять або більше років з дати постановки діагнозу.

Мієлома зазвичай діагностується за допомогою аналізів крові, біопсії кісткового мозку і візуалізаційних досліджень.

«Боротьба з мієломою – складне завдання, що вимагає участі багатьох лікарів різних спеціальностей: онколога, хіміотерапевта, невролога, уролога та інших. Чим більше інформації про стан організму та перебіг захворювання вони отримують один від одного, тим більше факторів їм вдається врахувати для лікування», – додав Василь Федорчук.

Якщо ви помітили будь-які зміни у своєму здоров’ї – негайно зверніться до фахівців КНП «Міська лікарня №9» ЗМР аби отримати комплексе обстеження та якісне лікування!

Будьте здорові!