Перший подібний захід було проведено профспілками та працівниками США та Канади у 1989 році. Таким чином вони вшанували пам’ять колег, які загинули на робочому місці.
«Медики, як і працівники інших галузей, також потребують охорони здоров’я та праці. Більшість медичних закладів оснащені рентгенівським, радіологічним, електромедичним та лазерним обладнанням, ультразвуковими та надчастотними установками. У медичній практиці широко застосовуються реанімація та інтенсивна терапія, радіоактивні речовини (у відкритому та закритому вигляді), високоефективні антибіотики, кортикостероїдні та інші препарати. Така оснащеність з одного боку підвищує ефективність лікування пацієнтів, з другого – створює умови виникнення шкідливих і небезпечних виробничих чинників», – розповіла інженерка з охорони праці КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Єлизавета Анатоліївна Хрісанова.
Війна в Україні змусила населення зіткнутися із безпрецедентними проблемами. Лікарі пліч-о-пліч зі Збройними силами України взяли на себе перший удар – допомогу цивільному населенню у тяжких та рідкісних пораненнях: кровотечі, опіки, ампутації, забої, втрати зору тощо. Сьогодні медики працюють із військовими, переміщеними людьми та загальним населенням, що потребує великих зусиль і зосередженості. Інколи – це ненормовані робочі дні та зрозуміле надмірне навантаження. Статистика чітко показує, що найбільш часті випадки травматизму на виробництві відбуваються коли знижується увага працівника. Це зазвичай відбувається ще й внаслідок впливу кліматичних змін на організм людини.
«Не варто забувати, що цінність результатів будь-якої трудової діяльності не може бути вищою за цінність здоров’я й життя працівника. Стан охорони праці, рівень виробничого травматизму та професійної захворюваності працівників системи охорони здоров’я є серйозною соціально-економічною проблемою галузі, котра безпосередньо впливає на надання медичної допомоги», – зауважує Єлизавета Хрісанова.
Найвищі цінності – це життя і здоров’я людини. І їх захист потребує чималих зусиль, адже інколи людська діяльність пов’язана з небезпечними ситуаціями, особливо, при виконанні службових обов’язків. Попри війну українці ефективно працюють, навчаються. За змогу жити і працювати сердечно дякуємо нашим воїнам-захисникам за їхню мужність та відвагу. Кожен своєю діяльністю наближає Україну до перемоги.
Бажаємо вам, колеги, працювати легко і без нещасних випадків та небезпечних ситуацій, без жодних травм й непотрібних стресів. Удачі, терпіння, благополуччя і гарної погоди у душі!
Своєю чергою, ми також вітаємо з професійним святом Єлизавету Анатоліївну Хрісанову, яка щодня опікується безпекою та зручністю наших робочих місць. Дякуємо за професіоналізм, пильне виконання службових обовʼязків, турботу про збереження здоровʼя і працездатності кожного члена нашого дружнього колективу!