Ви зараз переглядаєте 28 квітня 2022 року –  Всесвітній день охорони праці

28 квітня 2022 року – Всесвітній день охорони праці

  Щорічно, 28 квітня Міжнародна організація праці (МОП) відзначає Всесвітній день охорони праці, з метою сприяння запобіганню нещасним випадкам та захворюванням на робочих місцях у всьому світі.

            Міжнародна організація праці (далі – МОП) заснована 1919 року. Це одна із найстаріших міжнародних міжурядових організацій — 2022 року їй виповниться 103 роки. Своїми першочерговими завданнями МОП визначає: підтримку демократії та соціального діалогу, боротьбу з бідністю та безробіттям, заборону дитячої праці.

           Щоб привернути увагу до цих та інших проблем сучасності, за рішенням організації 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці. Вперше під такою назвою його відзначали 2003 року.

           Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 затверджено День охорони праці і в Україні з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням в Україні.

          Традиційно День охорони праці в Україні проводиться за тематикою  Міжнародної організації праці, цього року девіз Дня: «Формуємо разом позитивну культуру безпеки та здоров’я».

           Позитивна культура охорони праці на робочих місцях означає, що як адміністрація, так і працівники дорожать безпечним та здоровим виробничим середовищем та докладають зусиль до її забезпечення. Вона будується на залученості, що означає активну участь всіх сторін у постійному зміцненні охорони праці. Там, де забезпечено високу культуру охорони праці, працівники не соромляться висловлювати занепокоєння можливими загрозами для своєї безпеки та здоров’я або виробничими ризиками, а адміністрація виявляє ініціативу щодо спільного з працівниками пошуку обґрунтованих, ефективних і надійних рішень проблем, що виникають. Необхідна для цього умова – відкритий обмін інформацією та діалог, побудований на довірі та взаємній повазі.

Вітаємовідповідальних за охоронупраціколегізпрофесійним святом!

Бажаємо вам спокійнихтрудовихбуднів, без НП та форс-мажорів. Успіхів у всіх справах і завждидружньої обстановки в колективі!

Цінністьрезультатів будь-якоїтрудовоїдіяльності не може бути вищою за цінністьздоров’я та життяпрацівника.