Ви зараз переглядаєте 28 липня – Всесвітній день боротьби з гепатитом

28 липня – Всесвітній день боротьби з гепатитом

  • Категорія запису:Новини

Всесвітній день боротьби з гепатитом заснований Всесвітньою асамблеєю охорони здоров `я у 2010 році.

Інформативна статистична довідка:
– вірусний гепатит уражає 400 мільйонів в усьому світі;
– за оцінками, 95% людей, які страждають гепатитом, не знають про свою проблему;
– понад 90% людей з гепатитом С можуть бути повністю вилікувані від вірусу протягом 3-6 місяців;
– належне лікування гепатиту В і С може запобігти розвитку основних загрозливих для життя ускладнень (цироз печінки та рак).

«Вважається, що в Україні неоголошена епідемія гепатиту. Середній багаторічний показник захворюваності на гепатит В, згідно з матеріалами офіційної реєстрації випадків захворювання МОЗ України, становить 48,8 на 100 тисяч населення, а на гепатит С – 114 на 100 тисяч», – розповідає лікарка-інфекціонистка терапевтичного відділення №2 філії №1 (поліклініки) КНП «Міська лікарня №9» ЗМР – Яна Віталіївна Дмитрів.

Загалом існує 8 типів вірусів гепатиту. Симптоматичні прояви при гепатиті залежать від типу вірусу.
– вірусний гепатит А та Е – це гострі кишкові інфекції, джерелом зараження є хвора людина в початковому періоді захворювання. Вірус передається через забруднену воду, продукти харчування, брудні руки за умов недотримання гігієнічних норм.
– гепатити В і С передаються при порушенні цілісності шкірних покривів, статевим шляхом, під час пологів, хірургічним шляхом, під час переливання крові та їх компонентів, внаслідок використання нестерильних інструментів та виробів медичного призначення.

«Щорічно від пов`язаних з гепатитом С хвороб печінки помирає приблизно 700 000 чоловік. В даний час ефективної вакцини від гепатиту С не існує, але наукова робота в цій області триває», – каже лікарка-інфекціоністка із 8-річним стажем роботи Яна Дмитрів.

Які методи профілактики гепатиту?
– для профілактики вірусних гепатитів А і В проводять вакцинацію. Щеплення проти гепатиту В роблять дітям у перший день після народження, у 2-й та 6-й місяці. Дорослим теж рекомендовано вакцинуватися. Що ж до щеплення проти гепатиту А, то його слід робити двічі;
– щоб уникнути інфікування вірусними гепатитами А і Е необхідно: використовувати для пиття, миття посуду, овочів та фруктів перекип′ячену воду, ретельно мити руки з милом, використовувати індивідуальні рушники і вживати якісні продукти харчування;
– переривання шляху передачі вірусу В і С забезпечують наступні санітарно-гігієнічні заходи: в побуті необхідно використовувати індивідуальні засоби особистої гігієни, уникати травмувань. Під час отримання медичної допомоги, косметологічних процедур у салонах необхідно звертати увагу на наявність стерильних одноразових виробів медичного призначення, стерильного інструментарію, дезінфікуючих засобів для обробки рук та стерильних одноразових медичних рукавичок у персоналу.

Пам′ятайте, захворювання легше попередити, ніж лікувати його наслідки. Тому для збереження свого здоров′я слід дотримуватися елементарних правил гігієни та проводити своєчасну вакцинацію, яка є надійним засобом захисту від вірусних гепатитів.

Контакти:
Хортицький р-н, вул. Запорізького Козацтва, 25
Філія №1 (полікліника) КНП “Міська лікарня №9” ЗМР
Кабінет 23 (лікарка-інфекціоністка)

Отже, будьте обачними й бережіть власне здоров′я!