Ви зараз переглядаєте 29 вересня – Всесвітній день серця

29 вересня – Всесвітній день серця

  • Категорія запису:Новини

Серце здорової людини може працювати у нормальному режимі до 90-100 років. Найбільший негативний вплив на здоров’я сучасної людини мають психоемоційні навантаження, недостатня фізична активність, нераціональне харчування, надмірна маса тіла, шкідливі звички – куріння, зловживання алкоголем й наркоманія.

Вплив поведінкових факторів ризику на людину проявляється у вигляді підвищення кров’яного тиску, рівня глюкози та ліпідів у крові, а також надмірної маси тіла та ожиріння.

Ознаки серцевого нападу:
– дискомфорт у грудній клітці, у тому числі стискаючий біль у грудях або за грудиною;
– дискомфорт та/або біль, що поширюється на інші області верхньої частини тіла, наприклад, на одну або обидві руки, під лопатки, на спину, шию, верхню чи нижню щелепу або в ділянку шлунку;
– задишка з почуттям або без почуття дискомфорту у грудній клітці.

Інші ознаки включають: незрозумілу слабкість або втому, занепокоєння або незвичайну нервозність, холодний піт, нудоту, блювання, запаморочення та непритомність.

«Якщо проблеми з серцем таки виникли, не відкладайте їх вирішення та зверніться до фахівців. Фактори ризику розвитку серцево-судинних захворювань та заходи їх профілактики добре вивчені, а сучасні методи діагностики й лікування дозволяють розпізнавати захворювання на ранній стадії», – каже лікарка-кардіологиня терапевтичного відділення №2 філії №1 (поліклініки) КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Антоніна Михайлівна Мец.

Фахівці радять приймати рекомендовані лікарем препарати для підтримки стійкої роботи серця навіть за нормального стану. Особливо це стосується людей, які вже перенесли інфаркти, інсульти, операції на серці – припинення прийому призначених медикаментів може рано чи пізно спровокувати новий напад, що може призвести до летального результату.

Серце – вразливий і дуже чутливий орган і піклуватися про нього потрібно протягом усього життя. У юності – тренувати, у середньому віці – берегти і не перевантажувати, а після п’ятдесяти щорічно контролювати основні показники роботи серцево-судинної системи та коригувати їх під контролем лікаря.

І все ж ні тренування, ні терапія не забезпечать здоров’я серця, якщо ми самі не вестимемо здоровий спосіб життя.

За словами Антоніни Мец, навіть невеликі зміни, внесені в спосіб життя, можуть сповільнити старіння серця. Ніколи не пізно почати здоровий спосіб життя. Відповідальне ставлення до свого здоров’я допоможе не прогаяти перші ознаки захворювання й дозволить вашому серцю працювати без збоїв.

«Беріть відповідальність на себе за здоров’я сердець рідних людей та свого. Нехай Ваш будинок буде місцем здорової їжі, фізичної активності й заборони куріння та алкоголю», – зауважила лікарка-кардіологиня.

Дотримуйтесь здорового способу життя та бережіть Ваші серця!