Ви зараз переглядаєте 29 вересня – Всесвітній день серця

29 вересня – Всесвітній день серця

  Серце є головним органом, який забезпечує роботу всього організму

         На сьогоднішній день у всьому світі вкрай поширені ішемічні захворювання, інсульти головного мозку, та інфаркти, які часто завдають непоправної шкоди людському організму. За останніми даними, щорічно у світі від серцевих захворювань помирає понад 15 мільйонів людей. І причинами розвитку таких захворювань можуть бути: підвищений тиск; підвищений/знижений рівень холестерину та глюкози в крові; недостатнє вживання вітамінів природного походження; ожиріння.

         Серцево-судинні захворювання є основними причинами смертності працездатного населення.

         Чинники ризику ССЗ: Найбільший негативний вплив на здоров’я сучасної людини надають психоемоційні навантаження, недостатня фізична активність, нераціональне харчування, надлишкова маса тіла, шкідливі звички – куріння, зловживання алкоголем, наркоманія.

          Серед серцево-судинних захворювань переважає артеріальна гіпертензія. Ускладненнями артеріальної гіпертензії є інфаркт міокарда та мозковий інсульт. Небезпека полягає в тому, що високий артеріальний тиск у половини пацієнтів не супроводжується симптомами. Єдиний спосіб уникнути інвалідності та смерті від мозкового інсульту чи інфаркту міокарда – постійний прийом гіпотензивних препаратів та щоденний контроль артеріального тиску. Часто пацієнти відмовляються приймати гіпотензивні ліки, посилаючись на ризик побічних ефектів. Однак цей ризик значно перебільшений, а от загроза інвалідності та смерті від гострих судинних катастроф – це сумна реальність.

         У пандемію COVID-19 збільшилася смертність від усіх причин, насамперед від серцево-судинних захворювань та інсульту. Коронавірус викликає схильність до тромбоутворення та провокує загострення серцево-судинних захворювань. Постковідний синдром викликає початок захворювань: виникають артеріальна гіпертензія, серцева недостатність, цукровий діабет, збільшилася смертність від пневмонії. Серцева недостатність характеризується такими ж проявами, і в результаті два захворювання можуть посилювати одне одного.

        Тому, щоб знизити ризики, людям із хворобами серця потрібно щепитися від коронавірусної інфекції, але вакцинуватися варто лише у стабільному стані. Люди із серцево-судинними захворюваннями можуть довше відновлюватись після коронавірусу.

         Ключову роль у збереженні здоров’я грає раціональне харчування. У раціоні харчування сучасної людини переважає надлишковий рівень споживання жирів та нестача вітамінів, мінеральних  речовин. У той час, як для збереження здоров’я необхідне збалансоване харчування, що включає велику кількість фруктів та овочів, страв із цільного зерна, нежирного м’яса, риби та бобових, з обмеженим споживанням солі та цукру.

         Для підтримки здорового серця потрібна і регулярна фізична активність – щоденні прогулянки як мінімум протягом півгодини.

        Заходи профілактики мають проводитися все життя. Щоб запобігти хворобам серця та судин і вчасно допомогти організму необхідно раціоналізувати режим праці та відпочинку, збільшити фізичну активність, відмовитися від алкоголю та куріння, нормалізувати раціон харчування та масу тіла.

        Навіть невеликі зміни, внесені у спосіб життя, можуть сповільнити старіння серця. Ніколи не пізно почати здоровий спосіб життя. Після появи у людини ознак ішемічної хвороби серця фактори ризику продовжують діяти, сприяючи прогресуванню захворювання та погіршуючи прогноз, тому їх корекція має бути складовою тактики лікування.

У Всесвітній День серця беріть відповідальність

заздоров’я сердець рідних людей і свого.

Нехай Ваш будинок буде місцем здорової їжі, фізичної активності та заборони куріння та алкоголю.

Дотримуйтесь здорового способу життя

та бережіть Ваші серця!