Ви зараз переглядаєте 29 жовтня – Всесвітній день боротьби з інсультом

29 жовтня – Всесвітній день боротьби з інсультом

  • Категорія запису:Новини

Інсульт часто ділить життя людини на «до» та «після». Наслідки інсульту можуть повністю позбавити здатності до повноцінного життя.

«Зменшити фактори ризику виникнення інсульту – те, що може зробити кожен для збереження свого здоров’я. Для цього слід знати, що контролювати», – каже лікар-невролог неврологічного відділення КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Олексій Володимирович Доільніцин.

– контролюйте артеріальний тиск;
– своєчасно звертайтеся до лікаря, щоб контролювати усі захворювання, які провокують інсульт: цукровий діабет, захворювання серця;
– відмовтеся від куріння;
– обмежте вживання алкоголю;
– уникайте внутрішньої психічної напруги;
– рухайтеся із задоволенням;
– харчуйте правильно.

«Цілком зрозуміло, що зруйнувати свої старі звички важко, але коли здоров’я під загрозою, ніколи не пізно розпочати «перебудову» свого життя», – додає лікар-невролог Олексій Доільніцин.

Для профілактики інсульту необхідно знати, що сприяє його розвитку. До основних факторів ризику інсульту відносяться гіпертонія, високий рівень холестерину в крові, діабет, зайва вага, шкідливі звички, малорухомий спосіб життя.

Як розпізнати інсульт…

Зазвичай, симптоми інсульту проявляються несподівано. Головне своєчасно їх розпізнати і не втрачаючи часу, доставити людину до лікарні. Аби допомогти персоналу екстреної медичної допомоги швидко визначити інсульт, у 1998 році у Великобританії був розроблений так званий «F.A.S.T.- тест». Він враховує найбільш характерні зовнішні прояви інсульту.

Тест FAST на симптоми інсульту:

– F – face – у перекладі це означає «обличчя» – параліч однієї сторони обличчя, так що людина не може посміхнутися – ознака можливого інсульту;
– A – arms – означає «руки» – якщо людина не може витягнути або підняти руки, це ще один симптом інсульту;
– S – speech – означає «мова» – невиразна мова і погане розуміння простих речень також є ознакою інсульту;
– T – time – означає час – якщо хоча б один із трьох перерахованих симптомів присутній, час негайно викликати «швидку».

Якщо комусь стало погано, проведіть цей нескладний тест, який допоможе визначити, чи не трапився у людини інсульт.

Оскільки інсульт легше попередити, ніж лікувати, стежте за своїм здоров′ям та звертайтесь до перевірених та досвідчених фахівців нашої лікарні!