Ви зараз переглядаєте 3 березня – Всесвітній день охорони здоров’я вуха та слуху

3 березня – Всесвітній день охорони здоров’я вуха та слуху

  • Автор запису:
  • Категорія запису:Новини

Хвороби вуха не потрапляють до списку основних соціально значущий недуг. Проте порушення слуху чи його втрата призводять до соціальної дезадаптації. Слух дуже важливий на етапі розвитку мовлення, інтелекту, становлення психіки.

«Орган слуху перевантажується шумами сучасного міста, страждає від навушників, телефонів, тому органи слуху не рекомендовано піддавати сильному звуковому навантаженню. Необхідно навчити дітей та підлітків обмежувати час користування навушниками та контролювати гучність звуку. Постійне гучне прослуховування музики через навушники, призводить до зниження слуху», – розповідає лікарка-сурдологиня отоларингологічного відділення (поліклініки) КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Юлія Сергіївна Бойко.

Головна роль у розпізнаванні зниження слуху у дітей раннього віку відводиться спостережливості батьків!

Дорослих повинно насторожити, якщо до 4-х місяців у дитини відсутня реакція на гучні звуки; до 4-6 місяців відсутній лепет і гуління; до 7-9 місяців дитина не може визначити джерело звуку; у 1-2 роки відсутній словниковий запас. Старші діти можуть не реагувати на шепітну чи розмовну мову, звернену до них ззаду; не відгукуватися своє ім’я; кілька разів перепитувати те саме, не розрізняти звуки навколишнього середовища, говорити голосніше, ніж це необхідно, «читати по губах». На зниження слуху можуть вказувати часті прохання повторити фрази, складнощі у спілкуванні при користуванні телефоном, збільшення гучності телевізора, труднощі у сприйнятті високих частот.

Якщо з’явилися такі симптоми, якнайшвидше зверніться до оториноларинголога!

За словами лікарки-сурдологині Юлії Бойко, для профілактики порушень слуху також рекомендовано:

– проводити перевірку слуху у дітей та за необхідності додаткові обстеження слуху;
– намагатись зменшити вплив шуму у побуті;
– відпочивати у тиші;
– уникати прослуховування гучної музики, особливо через внутрішньоканальні навушники;
– вимикати телевізор (якщо у вас є звичка вмикати телевізор просто як «фон»);
– обмежити час перебування у місцях підвищеного шуму;
– перевіряти слух кожні кілька років;
– вчасно і раціонально лікувати гострі респіраторні вірусні інфекції та інші інфекційні захворювання, а також гіпертонічні хвороби;
– не займатися самолікуванням.

Дотримуючись цих простих рекомендацій ви зможете вберегти свою дитину й себе від погіршення слуху, додає Юлія Бойко.

Слух – це цінний дар і берегти його треба змалку!

Отоларингологічне відділення КНП “Міська лікарня №9” ЗМР розташоване на 3 поверсі поліклініки №9 (вул.Дудикіна 6), каб: 40,41,42,46,44 та на 3 поверсі філфї №1 (З.Козацтва,25), каб.74,75,76.