Ви зараз переглядаєте 3 вересня – Всесвітній день гігієни

3 вересня – Всесвітній день гігієни

  • Категорія запису:Новини

Ця дата відзначається у всьому світі з метою згадати про важливість гігієни для профілактики різних видів захворювань, таких як діарея, гепатит, холера, пневмонія, шкірні інфекції, паразитарні захворювання, глистяні інвазії тощо.

«Для того, щоб бути здоровим, сильним, витривалим, працездатним, потрібно бути уважним до свого здоров’я. Під цим слід розуміти не схильність постійно дослухатися тих чи інших симптомів, не зайву недовірливість, а активну самопрофілактику, яка полягає у дотриманні вимог особистої гігієни», – розповідає завідувачка відділення з інфекційного контролю КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Ірина Вікторівна Макарова.

Комплекс елементів особистої гігієни дуже великий:
– насамперед необхідно стежити за нашим тілом, підтримувати його зовнішню чистоту та зміцнювати через фізкультуру, здорову їжу, чергування роботи та відпочинку;
– приділяти достатньо уваги чистоті нашого одягу. Безсумнівно, цього потребує і наше житло. Воно не повинно бути запущене, потрібне його періодичне прибирання, прання постільних речей;
– ретельне миття рук з милом та теплою водою та витирання одноразовими рушниками запобігає перенесенню мікроорганізмів на харчові продукти. Мийте руки тільки над призначеними для цього умивальниками. Мити руки над кухонними раковинами для миття посуду та харчові продукти не можна;
– зберігайте сирі та приготовлені продукти в окремих, повністю закритих місткостях. Використаний посуд також може бути забруднений мікробами. Ніколи не використовуйте одні й ті ж кухонні прилади для обробки як сирих, так і вже приготовлених страв, не почистивши їх якомога ретельніше;
– один із провідних принципів гігієни – використання кожною людиною індивідуальних предметів особистої гігієни: рушники для обличчя, рушники для ніг, мочалки, мила, зубної щітки, гребінця.

Виконуючи всі ці правила гігієни, ви убезпечите здоров’я всієї родини!

«Важливими розділами особистої гігієни є регламент темпу та ритму життя, режиму сну та тривалості відпочинку, особливо для мешканців великих міст. Так, не дотримуючись режиму харчування, вживаючи основну частину їжі на ніч, у людини може розвинутися ожиріння і вона ризикує захворіти на серцево-судинні захворювання. Відсутність технологічних перерв у роботі, тобто, не дотримання режиму роботи, може призвести до перевтоми та захворювань нервової системи. Водночас дотримання раціонального харчування, правильного режиму праці та відпочинку – сприяє боротьбі з надмірною вагою, перевтомою, виснаженням, попереджають зриви нервової системи та виснаження компенсаторних властивостей організму», – каже лікарка-епідеміологиня вищої категорії.

За словами Ірини Макарової, не менш важливо у сучасному світі, є дотримання відповідної гігієни власної свідомості. Навчитися стежити за думками, своєю мовою. Думки й слова не лише впливають на оточення і те, що з нами відбувається в житті, а й безпосередньо на нас самих.

Здоров’я, це найцінніше, що є у нас, оскільки його збереження та зміцнення дозволяє не лише реалізовувати наші життєві плани, а й прожити повноцінне життя, та зробити його щасливим!