Ви зараз переглядаєте 3 вересня – Всесвітній день гігієни

3 вересня – Всесвітній день гігієни

  • Категорія запису:Новини

Гігієна як наука є дуже широким поняттям, що охоплює практично всі сторони життя людей. На сьогодні це дуже всеосяжне поняття – це і гігієна для вагітних жінок, гігієна післяпологового періоду, гігієна дитини, гігієна харчування, праці, ротової порожнини, особиста гігієна і миття рук і навіть – цифрова гігієна (правила інформаційної безпеки).

«Слово «гігієна» походить від грецького «hygienos», що означає «приносить здоров’я». Визначень гігієни дуже багато, але, мабуть, всі вони означають одне: гігієна – це сукупність знань і навичок, які люди повинні застосовувати для того, щоб контролювати чинники, які чинять або можуть чинити шкідливий вплив на здоров’я», – розповідає завідувачка відділу з інфекційного контролю КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Ірина Вікторівна Макарова.

З дитинства нас вчать дотримуватися правил гігієни. Нас привчають мити руки, чистити зуби, щодня приймати ванну, прибирати нашу кімнату, парту, робочий стіл. Підтримка тіла та навколишнього простору в чистоті – це та необхідність, яка захищає нас від шкідливих бактерій і навіть від деяких захворювань.
Крім дотримання правил особистої гігієни та підтримання чистоти в будинку, важливою частиною культури є шанобливе ставлення до громадських місць.

«Слід пам’ятати просту істину: чистота – це розумний баланс великої кількості хороших бактерій та невеликої кількості поганих. Не варто фанатично намагатися позбавитися всіх мікробів, які нас оточують. Ми живемо у світі бактерій та мікроорганізмів, тому зустрічі з ними нам не уникнути. Краще працювати над своїм імунітетом та психологічним здоров’ям, щоб існування бактерій не отруювало нам життя», – каже лікарка-епідеміологиня Ірина Макарова.

Отже, дотримуватись простих правил гігієни нескладно, як і підтримувати порядок у навколишньому середовищі. Не хворійте та не забувайте, що гігієна – запорука вашого здоров’я!