Ви зараз переглядаєте 30 травня – Всесвітній день боротьби проти астми і алергії

30 травня – Всесвітній день боротьби проти астми і алергії

  • Категорія запису:Новини

Всесвітній день боротьби проти астми і алергії був заснований за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я і відзначається щорічно 30 травня спільно з Всесвітнім днем хворого алергією. На ці дні припадає пік сезону для тих, хто страждає на астму та алергію.

«Статистика невтішна: за даними епідеміологічних досліджень, нині понад 40% населення мають ті чи інші ознаки алергії. Мова вже може йти про неінфекційну пандемію: кожна третя людина хвора на алергічний риніт і майже кожна десята –  на бронхіальну астму. Це питання стало особливо актуальним через розвиток хімічної промисловості, яка заповнила наше життя алергенами», – розповідає лікарка-пульмонологиня терапевтичного відділення №2 КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Катерина Валеріївна Мельник/

Під алергією розуміють підвищену чутливість організму на вплив чинників довкілля. У свою чергу алергія спричиняє дуже багато захворювань, зокрема астму. Фактори ризику поширення алергії та астми: куріння (активне та пасивне), особливо в дитячому віці та під час вагітності; прийом медикаментів, вплив хімічних речовин та вживання алергенних продуктів харчування; неконтрольований прийом гормональних контрацептивів та антибіотиків; переважання в харчуванні продуктів із синтетичними добавками; стреси та несприятливі фактори навколишнього середовища.

Починається захворювання, найчастіше, зі сверблячки і почервоніння повік, світлобоязні, сльозотечі, нежиті, надалі з’являється почуття тяжкості в грудній клітці, утруднене дихання, кашель, особливо вночі або рано вранці, а у важких випадках – напад задухи.

Важливим профілактичним заходом є:
– попередження виникнення гострих респіраторних інфекцій, а також у разі їх розвитку – проведення раціональної терапії;
– зменшення контакту з пилковими алергенами та виключення застосування побутових алергенів;
– уникайте контакту з тваринами, якщо виявлено алергійну реакцію хоча б до одного з них;
– не використовуйте лікарські засоби, на які хоча б одного разу була алергічна реакція;
– використовуйте репеленти для зниження ризику укусу комахами.

«Бронхіальна астма – найбільш поширена хронічна недуга у світі. Вона вражає 10 відсотків дітей та 5 відсотків дорослих. Основна мета лікування бронхіальної астми – покращення якості життя пацієнта за рахунок зменшення кількості та тяжкості загострень, підтримання нормального рівня фізичної активності, тому досягнення загального контролю над астмою є головною метою лікування хворих. Раннє виявлення та своєчасно розпочата терапія станів гіперчутливості попереджає розвиток різних важких форм алергії. За перших ознак алергії звертайтеся до фахівців!», – додає лікарка-пульмонологиня КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Катерина Мельник.

На фото: лікарка-пульмонологиня Катерина Мельник разом із лікаркою функціональної діагностики Інесою Буцан проводять визначення життєвого об’єму легень пацієнта за допомогою спірометра.