Ви зараз переглядаєте 31 серпня – День боротьби з провалами у пам’яті

31 серпня – День боротьби з провалами у пам’яті

  • Категорія запису:Новини

Порушення пам’яті – один із найпоширеніших симптомів у клініці органічних та функціональних захворювань головного мозку.

«Застрахувати себе від прояву такої хвороби неможливо. Але бути обізнаними про її прояви все ж таки необхідно. Життя будь-якої сучасної людини переповнене надлишком різної малозначущої інформації (нав’язливої реклами, фону від радіо та ТБ, уривків розмов чужих людей тощо). Як природна захисна реакція наш мозок активно забуває непотрібні дані. Це може призводити до різних за тривалістю періодів забудькуватості, коли ми не можемо згадати найпростіших і очевидних речей», – розповідає лікарка-неврологиня неврологічного відділення КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Інна Юріївна Білоног.
Іноді провали в пам’яті можуть мати медикаментозний характер: бути наслідком різноманітних захворювань та травм.

Провали в пам’яті (амнезія) поділяється на 3 основні категорії:

– Справжня. Найчастіше вона у зв’язку з безпосередніми збоями у роботі мозку. Зазвичай вони виникають у результаті прямих фізичних травм областей шиї та черепа, ураженням від укусу енцефалітного кліща, старечим недоумством (хвороба Альцгеймера) та ін;
– Раптова (психоемоційна, істерична). Виникає внаслідок сильного емоційного переживання, стресу;
– Вторинна (медична). Іноді може з’являтися як побічний ефект від комплексного лікування або через індивідуальну непереносимість пацієнтом конкретних лікувальних препаратів.

Які симптоми вказують на погіршення пам’яті:
– розгубленість та невпевненість;забудькуватість, що виявляється у питаннях побуту;
– труднощі з фокусуванням уваги на конкретному об’єкті;
– проблеми із заучуванням та запам’ятовуванням інформації, з її відтворенням;
– порушення розумового процесу;
– втрата логічних зв’язків;
– втрата гостроти розуму.

Нерідко проблеми з пам’яттю можуть поєднуватися:

– з головним болем;
– нестабільними цифрами тиску;
– з тремором рук;
– з запамороченням;
– з падінням гостроти зору.

Якщо за наявності 2-3 перелічених вище проблем знизилася пам’ять, треба терміново звертатися до медиків за допомогою, оскільки ці симптоми сигналізують про швидко розвиваються патології мозку. Від постійної забудькуватості страждають близько 8-10% всього людства, але лише 1% від хворих проходить відповідне лікування.

«Пам’ятати далеко не кожну хвилину свого життя і не всі його подробиці – абсолютно нормально. Якщо людина щось забула – це ще не привід говорити про проблеми пам’яті. Необхідно звернутися до фахівця, коли «забудькуватість» починає позначатися на якості життя і заважати здійсненню повсякденної діяльності», – додає лікарка-неврологиня Інна Білоног.

Пам’ять — це досить складний мозковий процес. Навіть, щоб робити повсякденні справи ми залучимо нашу пам’ять. Навіть дихаємо завдяки пам’яті.