Ви зараз переглядаєте 4 вересня – Всесвітній  день сексуального здоров`я

4 вересня – Всесвітній день сексуального здоров`я

  • Автор запису:
  • Категорія запису:Новини

У 1977 року на нараді експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) було прийнято визначення узагальненого до цього поняття – «сексуальне здоров’я». Наразі це вважаються комплексом соматичних, емоційних, інтелектуальних та соціальних аспектів життя людини, які позитивно збагачують особу, що підвищують комунікабельність людини та її здібності до кохання.

Отже, що таке сексуальне здоров’я?

«Сексуальне здоров’я включає стан фізичного, психічного і соціального благополуччя щодо сексуальності. Однак сексуальне здоров’я це не тільки відносини. Наше сексуальне здоров’я впливає на медичні питання, освіту та сексуальну поведінку, а також порушує такі питання, як незапланована вагітність та безпечний секс», – каже лікар-уролог-андролог гастрохірургічного відділення КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Сергій Михайлович Гребенюк.

У поняття «сексуальне здоров’я» входять:
– здатність до насолоди і контролю сексуальної і дітородної поведінки відповідно до норм соціальної й особистої етики;
– свобода від страху, почуття сорому і провини, хибних уявлень та інших психологічних факторів, що пригнічують сексуальну реакцію і порушують сексуальні взаємини;
– відсутність органічних розладів, захворювань і станів, що заважають здійсненню сексуальної і дітородної функцій.

«Сексуальність» людини виконує 3 основні функції:
– прокреативну (репродуктивну),
– рекреативну (розслаблюючу, гедонічну)
– комунікативну.

Як поліпшити сексуальне здоров’я?
Відсутність спортивних навантажень, апатія та деякі інші фактори негативно впливають на сексуальне здоров’я та лібідо. Будь-яка фізична активність стимулює сексуальне бажання. Чоловіки і жінки, які займаються регулярно спортом, змінюються психологічно: вони почуваються більш впевненими, привабливими, пластичними.

Погіршують лібідо також такі фактори: брак потрібних вітамінів і мікроелементів в організмі, зокрема вітаміни групи В9 і В12, а також через дефіцит вітаміну D, який загострює відчуття та чутливість у сексі. При гострій нестачі цього вітаміну ризик імпотенції підвищується на понад 32 %, цей вітамін здатний значно підвищувати рівень тестостерону.

«Омега-3 позитивно впливає на ерекцію та якість сперми. А разом з вітаміном D вони мають незрівнянну синергічну дію – як з точки зору підвищення лібідо, так і сексуального здоров’я в цілому», – додає лікар-уролог-андролог Сергій Гребенюк.

«До погіршення сексуального здоров’я жінок може призвести розтягнення піхви після пологів та замовчування цієї проблеми на прийомі у лікаря. Після пологів відчуття в сексуальному житті жінки помітно змінюються, причому як у позитивний, так і в негативний бік. Це залежить від того, наскільки великою народилася дитина, чи були розриви та розрізи промежини під час пологів. І це лише один із багатьох «прикладів», котрі можуть впливати на стан сексуального здоров’я жінки. Загалом, сексуальне здоров’я – невід’ємна частина життя та основа гармонійних відносин кожної людини з самою собою та своїм партнером», – зауважує лікарка-гінекологиня гастрохірургічного відділення КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Ніна Ігорівна Скирта.

Регулярно проходьте медичні огляди та говоріть зі своїм лікарем про все, що стосується вашого сексуального здоров’я. Незважаючи на те, що розповідати про ці «проблеми» буває важко, багато методів лікування можуть бути ефективними!