Мієлома становить близько 10% всіх випадків онкогематологічних (рак крові) захворювань.
Множинна мієлома виникає, коли у кістковому мозку починають вироблятися аномальні форми білих кров’яних тілець. Вони накопичуються в організмі, утворюючи пухлини.
«Точна причина розвитку множинної мієломи поки не відома, проте не виключено, що такою причиною є зміни в ДНК (дезоксирибонуклеїновій кислоті), котра є відповідальною за функціонування клітини», – розповідає лікар-онколог хірургічного відділення №2 філії №1 (поліклініка) КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Юрій Віталійович Сірік.
При множинній мієломі руйнується кісткова тканина, що провокує різке підвищення рівня кальцію в крові, що веде до ураження внутрішніх органів (нирок, легень, органів травного тракту та ін.).
За словами лікаря-онколога, наслідки мієломної хвороби досить серйозні – розм’якшення кісток, ниркова недостатність, анемія, зниження толерантності до бактеріальних та вірусних інфекцій.
«Класичною ознакою патології є болі в кістках, частіше у хребті, грудині та ребрах. У міру прогресування захворювання пацієнт починає стикатися з патологічними переломами, що виникають за мінімального навантаження на кістки. Зміна структури, форми та положення хребців стає причиною різноманітного спектру неврологічних симптомів. Серед ознак множинної мієломи можна виділити такі: простріли, порушення функцій кінцівок, парези, паралічі та ін.», – додає Юрій Сірік.
Підвищення рівня кальцію в крові стає причиною сильної спраги, запорів, сплутаності свідомості, нудоти, блювання та сонливості.
Для множинної мієломи характерне підвищення в’язкості крові. Порушення мікроциркуляції немає типової симптоматики. Може виявлятися відчуттям приголомшеності, розладами зору тощо.
З появою симптомів варто негайно звернутися до фахівця, який призначить необхідне обстеження!
Головною проблемою при лікуванні мієломної хвороби є її часте рецидивування.
Профілактики захворювання немає!
«Прогнози при множинній мієломі несприятливі. Захворювання немає радикальних методів лікування. Сучасні методики дозволяють уповільнити його прогресування та продовжити життя хворого. Терміни життя залежать від своєчасності діагностики та початку лікування», – каже лікар-онколог із 23-річним досвідом роботи.
Хоча при мієломній хворобі лікування не дозволяє повністю її перемогти, за грамотно підібраної лікувальної тактики вдається продовжити життя пацієнта зі збереженням наскільки можна її якості!