Множинна мієлома – злоякісне захворювання крові, яким сьогодні страждає понад один мільйон людей в усьому світі. До середини XIX століття захворювання було невідоме, і лише в 1844 році англійські вчені склали перший опис симптомів хвороби, яку майже через 20 років Осип Рустицький назвав множинною мієломою.
Множинна мієлома – це вид онкопатології, локалізованої в кістковому мозку і вражає кровоносну систему. Зазвичай виявляється у людей віком від 60 років і більше.
«При множинній мієломі руйнується кісткова тканина, що провокує різке підвищення рівня кальцію в крові, що веде до ураження внутрішніх органів (нирок, легень, органів травного тракту та ін.). Наслідки мієломної хвороби досить серйозні – розм’якшення кісток, ниркова недостатність, анемія, зниження толерантності до бактеріальних та вірусних інфекцій», – розповідає лікар-онколог хірургічного відділення №1 (поліклініки) КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Алі Джалілович Умєров.
Прояви захворювання зумовлені впливом пухлини на різні органи та системи. Характерні такі симптоми:
– проявляється кістковим болем. Деструкція кісткової тканини провокує аномальні переломи за відсутності ушкоджуючого фактора або за його мінімальної дії. Найчастіше множинна мієлома провокує інтенсивні болі в ділянці грудної клітки, спини та кінцівок.
– підвищення рівня кальцію в крові стає причиною сильної спраги, запорів, сплутаності свідомості, нудоти, блювання та сонливості.
– для множинної мієломи характерне підвищення в’язкості крові. Порушення мікроциркуляції немає типової симптоматики. Може виявлятися відчуттям приголомшеності, розладами зору тощо.
– виникає кровоточивість, слабкість та ін.
– ураження інших органів унаслідок мієломного амілоїдозу. Накопичення в різних органах специфічних білків призводить до часткової або повної втрати їх функцій.
– зниження імунітету. Дефіцит функціональних захисних клітин провокує часті рецидиви інфекційних захворювань. Наприклад, у хворих на множинну мієлому часто загострюється оперізуючий герпес.
– зміна структури, форми та положення хребців стає причиною різноманітного спектру неврологічних симптомів. Серед ознак множинної мієломи можна виділити такі: простріли, порушення функцій кінцівок, парези, паралічі та ін.
«Розвиток ускладнень, особливо серйозних інфекцій, тяжкої ниркової недостатності, множинних тромбозів значно погіршує прогноз і може значно знизити тривалість життя при мієломі. Однак якщо ускладнення виявлено на ранніх стадіях та підібрано правильну терапію, стан хворого в більшості випадків можливо стабілізувати», – каже лікар-онколог Алі Умєров.
Звертайтесь до фахівців КНП «Міська лікарня №9» ЗМР аби отримати комплексе обстеження та якісне лікування! Будьте здорові!