Ви зараз переглядаєте 5 травня 2022 року – Всесвітній день гігієни рук та Міжнародний день миття рук.

5 травня 2022 року – Всесвітній день гігієни рук та Міжнародний день миття рук.

Всесвітній день гігієни рук проходить  5 травня  2022 під девізом: «Об’єднуйтесь заради безпеки, мийте руки!», щоб привернути увагу людей до такого простого профілактичного заходу для захисту від різних інфекційних захворювань, а особливо передачі вірусу SARS-CoV-2 серед населення та скорочення смертності від COVID-19, як звичайне миття рук.

         Дата 5.05 символізує по 5 пальців на кожній руці людини. Знаючи про те, що брудні руки – джерело захворювань, нас привчають їх мити з дитинства з милом. Але не у всіх країнах дотримуються такої гігієни. У деяких країнах Африки та Азії миття рук є рідкістю. В одному випадку причина цього – відсутність води, в іншому – відсутність гігієнічної культури. Результат – висока смертність від інфекційних захворювань.

          Через забруднені руки можна заразитися самому, а також поставити під загрозу зараження інших людей різними кишковими інфекціями, грипом, пневмонією, гельмінтозами, гепатитом А, грибковими захворюваннями, холерою, черевним тифом.

         Через забруднені руки хвороботворні мікроорганізми потрапляють на продукти харчування, в воду, на предмети побуту і надалі можуть стати причиною хвороби.

         Насправді  тримати руки в чистоті досить просто, найскладніше – не забувати робити це. Дезінфікуючі лосьйони і гелі з вмістом спирту ефективні у знищенні бактерій і вірусів, але вони діють найкращим чином при видаленні невидимою бруду. Видимий бруд потрібно змивати тільки водою з милом.

         Цей день покликаний не тільки нагадати нам про необхідність мити руки, але коли і як правильно проводити цю не складну процедуру.

КОЛИ:


 – при поверненні додому з вулиці;

– після рукостискань;

– після поїздки в громадському транспорті;

– після відвідування туалету;

– перед їжею;

– перед використанням контактних лінз;

– перед обробкою ран;

– перед прийомом ліків;

– після роботи на комп’ютері;

– після контакту з хворою людиною;

– після контакту з тваринами.

ЯК:

– мити руки з милом не менше 10-15 секунд;

– обполіскувати під струменем проточної води 10-15 секунд;

– насухо витирати руки.

         Якщо мило та вода недоступні – використовуйте дезінфікуючий засіб для рук з вмістом спирту не менше 60%. 

         Щоб перемогти вірус сьогодні – і бути краще підготовленими до можливих майбутніх інфекційних загроз – загальний доступ до гігієни рук має стати реальністю для всіх, у будь-яких умовах, особливо у медичних закладах, школах та людних громадських місцях. Такий підхід рекомендує ВООЗ для забезпечення загального доступу до засобів гігієни рук та вдосконалення практики гігієни рук для запобігання передачі COVID-19.

Пам’ятайте, чистота рук – запорукавашогоздоров’я!