Ви зараз переглядаєте 6 березня – відзначається Всесвітній день боротьби із глаукомою

6 березня – відзначається Всесвітній день боротьби із глаукомою

  • Автор запису:
  • Категорія запису:Новини

Глаукомою називають велику групу захворювань, що характеризуються постійним або періодичним підвищенням внутрішньоочного тиску, з подальшим розвитком типових дефектів зору та атрофією зорового нерва.

«Провідний симптом глаукоми – підвищення внутрішньоочного тиску. Важливо знати свої цифри внутрішньоочного тиску та регулярно його контролювати. Звуження полів зору також ознака глаукоми. Саме для цього захворювання характерний так званий трубчастий (тунельний) зір, коли око може бачити лише фіксований поглядом об’єкт начебто через підзорну трубу», – розповідає лікарка-офтальмологиня КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Людмила Самойленко.

За словами лікарки-офтальмологині вищої категорії, важливо вчасно розпізнати невідкладний стан, що вимагає термінового лікування, такий як гострий напад глаукоми. Він розвивається внаслідок швидкого наростання внутрішньоочного тиску, що супроводжується вираженою симптоматикою. Провокуючими факторами зазвичай є нервові навантаження, стреси.

Симптоми гострого нападу глаукоми:
– сильний головний біль;
– нечіткість зображення;
– почервоніння очей;
– біль в оці;
– нудота та блювання;
– «райдужні кола».

При підозрі на розвиток гострого нападу глаукоми слід негайно звернутися по медичну допомогу до найближчого медичного закладу, інакше є ризик частково втратити зір або осліпнути!

«Існує поширена помилкова думка, що глаукома не лікується. Насправді це не так, у всьому світі ця хвороба лікується досить успішно, головне – вчасно розпочати лікування. Хворі дуже часто приходять до лікаря з залишковими зоровими функціями, а це стадія, що вже далеко зайшла. Повернути зір у такій ситуації вже не вдається, але можна хоча б зберегти те, що залишилося та сповільнити прогрес хвороби», – підкреслює Людмила Самойленко.

Регулярне відвідування офтальмолога та увага до власного здоров’я допоможуть запобігти розвитку глаукоми або уповільнити прогресування. Найважливішим чинником на лікування наслідків глаукоми є її максимально раннє виявлення.

Офтальмологи КНП «Міська лікарня №9» ЗМР успішно лікують та коригують захворювання, застосовуючи як консервативні, так і хірургічні методи лікування. Якщо ви чи ваші старші родичі мають проблеми із зором, то потрібно звернутися до офтальмолога у поліклініку, який за необхідності поглибленої діагностики та лікування дасть направлення на консультацію офтальмолога стаціонару нашої лікарні.

Бережіть свій зір!