Хвороба Вернейля – гідраденіт (у народі називають «сучим вим’ям») – гнійне запалення потових залоз. Найчастіше виникає в пахвовій западині, де потових залоз не тільки багато, але вони мають дуже великі розміри та звивистий хід. Рідко гідраденіт зустрічається e навколопупковій ділянці, пахових складок, ануса, мошонки, великих статевих губ.
«Раніше захворювання пов’язували з неохайністю, попрілістю, розчісами шкіри та цукровим діабетом. В даний час перше місце серед причин розвитку гнійного гідраденіту займають мікротравми під час гоління. Інфекція потрапляє в протоку потової залози через мікротравму, що виникає при голінні, а антиперспіранти, що застосовуються, перешкоджають потовиділенню і вимиванню стафілококів назовні, сприяючи розвитку мікробного запалення безпосередньо в залозі», – каже лікар відділення загальної хірургії КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Роман Станіславович Лобода.
Від фурункулів та інших гнійників гідраденіт легко відрізнити за характерним багряно-синюшним відтінком. Наступною ознакою, котра негайно з’явиться за відсутності лікування – є підвищення температури тіла до 38,5 °C. Температура 39 °C і вище у поєднанні зі слабкістю та головним болем означає, що гідраденіт спричинив більш небезпечну хворобу – флегмону (гнійний гідраденіт), яка, у свою чергу, може призвести до загнивання лімфатичних вузлів. Але часто, якщо хворобу не лікувати, гідраденіт самостійно проривається назовні приблизно на п’яту добу. У такому разі можуть утворитися свищеві ходи та комедони (чорні вугри).
«Самостійно видавлювати гнійник у жодному разі не можна! При виявленні гнійника слід обробити вогнище ураження антисептичними засобами (мірамістин, хлоргексидин, перекис водню, 5% йодний розчин, 2% спиртовий розчин саліцилової кислоти), накласти пов’язку з маззю Вишневською або антибактеріальними мазями (левомеколь, неоміцин, банеоцин). Потім обов’язково зверніться до лікаря!», – додає лікар-хірург вищої категорії Роман Лобода.
Нагадаємо, що лікування має проводитися під наглядом кваліфікованого лікаря. Отже, при перших проявах підозрілих симптомів обов’язково зверніться до лікарів. Цінуйте своє здоров’я та довіряйте справу лише визнаним фахівцям!
Контакти відділення загальної хірургії КНП «Міська лікарня №9» ЗМР:
(061) 224-37-13 (ординаторська)
+38 (098) 733-03-03 (запис на консультацію)
+38 (097) 228-55-36 (завідувач відділення)
(підпишіться на наші сторінки у Instagram та Facebook, аби отримувати сповіщення про нові публікації та відео)