8 вересня – Всесвітній день фізичної терапії

  • Категорія запису:Новини

Цей день відзначає єдність та солідарність світової спільноти фізіотерапевтів/фізичних терапевтів. Це можливість визнати роботу фізичних терапевтів для своїх пацієнтів та суспільства.

Фізична терапія – це відносно нова професія, яка тільки почала набирати обертів в Україні. Вона полягає у застосуванні фізичних вправ і природних факторів у комплексному процесі відновлення здоров’я, фізичного стану та працездатності людини.

Фізичний терапевт – це спеціальність, яка охоплює всі фізичні методи лікування. Мета роботи фізичних терапевтів: у максимально можливому ступеню відновити і підтримати здатність пацієнта до руху і незалежності від допомоги оточуючих. До спектру діяльності фізіотерапевта входить розвивати функціональні рухи, не допустити або знизити розвиток ускладнень, наприклад, контрактур, деформацій, пролежнів, допомогти пацієнту справлятися із болем й підтримувати функції дихальної та серцево-судинної систем.
Робота фізичного терапевта починається з оцінки стану всіх структур і функцій пацієнта, які можуть впливати на його рухи, мобільність та інші функціональні можливості. Потім фахівець, спільно з пацієнтом і/або його близькими, ставить чіткі і зрозумілі для хворого і членів його сім’ї цілі втручання.

Процедури, які призначає фізичний терапевт:
– спеціально підібрані фізичні вправи: тренування сили, рівноваги, компонентів рухів і т.д. з урахуванням порушень пацієнта і ряду інших чинників;
– прийоми, що допомагають пацієнту виконати той чи інший рух;
– вибір і формування правильних поз (положень тіла), що полегшують стан людини та/або перешкоджають виникненню ускладнень;
– техніки і прийоми правильного переміщення пацієнтів;
– підбір та адаптація технічних допоміжних засобів реабілітації;
– навчання підопічних і тих, хто їм допомагає (якщо їм доводиться переміщати пацієнта) правильній руховій поведінці.

Будь-яка перенесена травма чи захворювання структур опорно-рухового апарату потребує відновлення організму. Недостатньо просто пропити курс таблеток, щоб почуватися на всі 100% здоровим. І тут на допомогу приходить фізичний терапевт – фахівець із вищою спеціальною освітою, який за допомогою спеціальних вправ та інших методів допомагає реабілітуватися. Не варто плутати з фізіотерапевтом, де лікар використовує прилади, що генерують струм, ультразвук, магнітне поле та ін.

Відділення фізичної реабілітації КНП «Міська лікарня №9» ЗМР оснащене всім необхідним, щоб допомогти кожному пацієнтові, якому потрібна допомога. Співробітники відділення постійно вивчають передові технології реабілітації з досвіду провідних українських клінік та запроваджують їх у нашій лікарні.

Чудовий колектив, багатий професійний досвід та широкі можливості відділення роблять його одним із найкращих серед подібних закладів Запоріжжя!

Від душі вітаємо наших колег, лікарів фізичних терапевтів, з професійним святом та бажаємо їм успіхів у роботі, сімейного щастя, натхнення та оптимізму!

З повагою, колектив КНП «Міська лікарня №9» ЗМР.

На фото: лікарі фізичні терапевти відділення фізичної реабілітації КНП «Міська лікарня №9» ЗМР на чолі із завідувачкою відділення Катериною Міщенко.