Ви зараз переглядаєте 8 липня – Всесвітній день боротьби з алергією

8 липня – Всесвітній день боротьби з алергією

  • Автор запису:
  • Категорія запису:Новини

Імунна система людини безперервно веде боротьбу з хвороботворними мікроорганізмами та сторонніми частками. Якщо в захисті трапляються збої або відхилення, це призводить до виникнення набряків, висипу, запалень, тобто прояву алергічної реакції. Алергію можуть викликати кліщі, комахи, пилок рослин, консерванти, барвники харчових продуктів, фармацевтичні засоби, тварини, промислові викиди.

Недуга може викликати головний біль, безсоння, знижувати пам’ять і пізнавальні здібності. Від алергії страждають ендокринна та нервова системи. Ці симптоми не тільки заважають повноцінній діяльності, а й безпосередньо загрожують здоров’ю та життю загалом. Найважчий наслідок систематичного впливу алергенів – бронхіальна астма.

Нежить, роздратування очей та сльозотеча, які з’являються щороку в той самий період або тривалий нежить, сухий кашель – всі ці ознаки дозволяють запідозрити алергічну реакцію.

У деяких випадках алергічна реакція може набувати системного характеру та викликати стани, які небезпечні для життя: набряк Квінке та анафілактичний шок. При набряку Квінке розвивається набряк язика, піднебіння і гортані, що може призвести до задухи. У разі анафілактичного шоку різко знижується артеріальний тиск, порушується кровопостачання життєво важливих органів, відзначається утруднене ковтання, різка блідість шкіри, холодний липкий піт, запаморочення, втрата свідомості. Це стани, які за відсутності невідкладної медичної допомоги призводять до летального випадку.

Якщо ви знаєте, що у вас є алергія або схильність до неї, намагайтеся дотримуватися правил, щоб уникнути ускладнень. Головне з них – уникати контакту з алергенами, тому що алергія має властивість – провокувати все більш і більш важкої реакції на повторний контакт з алергеном. Регулярно спостерігайтеся у лікаря, у тому числі й поза сезону загострення. Необхідною є детальна діагностика, зокрема проведення алергопроб, та призначення індивідуальної специфічної терапії! У домашній аптечці повинні бути антигістамінні лікарські препарати, призначені лікарем.

Якщо алергія повторюється щороку, необхідно прищепити кілька правильних звичок:

– у теплу пору року, приходячи з вулиці, промивати носові ходи та очі прохолодною водою. Для промивання носа можна використовувати аптечні розчини сольові;

– на вікна необхідно встановити антимоскітні сітки. Вони оберігають не тільки від проникнення комах, а й частково захищають від мікрочастинок рослин, наприклад, від тополиного пуху;

– у будинку бажано використовувати кондиціонери та очищувачі повітря;

– не менше одного разу на день слід робити вологе прибирання;

– періть свої речі частіше. Деякі хвороботворні мікроорганізми, які провокують алергію, живуть у білизні та брудних речах;

– додайте у свій раціон жирну рибу та натуральні спеції. Дослідження показують, що деякі речовини, що містяться в жирній рибі, хріні та гірчиці, можуть стимулювати виведення з організму алергенів. Також з організму алергени виводить куркума;

– використовуйте фолієву кислоту (вітамін B9). Досліди показують, що ця речовина добре захищає організм від алергії. На день бажано вживати близько 300-400 мкг. Фолієва кислота міститься в таких продуктах, як помідори, груші, хліб і таке інше. Також можна придбати фолієву кислоту у таблетках. Деякі лікарі радять віддати перевагу таблеткам, оскільки в них міститься фіксована кількість фолієвої кислоти, тоді як у різних продуктах вміст цієї речовини може сильно змінюватись.

При проявах алергії обов’язково звертайтесь до лікаря!

Раннє виявлення та своєчасно розпочата терапія станів гіперчутливості запобігає розвиткові різних важких форм алергії!

(пишіть у коментарях як ви боретесь із цим неприємним розладом організму…можливо комусь ваша порада стане у пригоді)