Ви зараз переглядаєте Cиндром Дауна: що потрібно знати?

Cиндром Дауна: що потрібно знати?

  • Автор запису:
  • Категорія запису:Новини

21 березня у світі щорічно відзначається Всесвітній день людей із синдромом Дауна. Вперше його було проведено у 2006 році. Сьогодні різними мовами дітей із цим діагнозом називають «сонячними».

Синдром Дауна визнаний фахівцями всіх країн світу як випадкова генетична мутація, котра відбувається незалежно від способу життя батьків, їхнього здоров’я, віку, шкідливих звичок, харчування, освіти, кольору шкіри або національності. Вона не залежить від екологічної ситуації, рівня радіації, наявності шкідливого виробництва та інших сторонніх чинників.

Сучасна медицина називає відразу дві причини хвороби: вік матері – це основний чинник ризику синдрому Дауна. Що старша вагітна жінка, то вище ризик народження дитини з випадковою генетичною патологією. Основний фактор – старіння яйцеклітин, які закладаються ще в період внутрішньоутробного розвитку дівчинки та поступово втрачають здатність до утворення генетично здорового плоду. Також має значення вік батька – до або після 45 років, коли ймовірність народження малюка з синдромом Дауна різко зростає.

Причиною розвитку синдрому можуть стати спадковий фактор: близькі родинні шлюби, наявність захворювання в однієї з рідних дитини. Також значення має вік бабусі, у якому вона народила дочку. Чим він вищий, тим більший ризик народження онука із синдромом.

Синдром Дауна характеризується певними фізіологічними характеристиками: плоске лице, шкірна складка на шиї, м’язова гіпотонія, гіперрухливість суглобів. Вони дещо відрізняються від звичайних людей у плані інтелекту, але своєю добротою, щирістю та безпосередністю компенсують усе те, чим вони відрізняються від інших. Найчастіше це добродушні та позитивні люди, які самі охоче прагнуть спілкування.

Сьогодні середня тривалість життя з даною генетичною патологією наближається до 55-60 років, тоді як ще кілька десятків років тому вони доживали лише до 25 років через несприятливі умови життя.

Чим більше діти з синдромом Дауна спілкуються зі звичайними однолітками в дитячих садках або спортивних секціях, тим краще психічний та фізичний їх розвиток.

Завдяки розвитку діагностики наявність синдрому Дауна у дитини може бути виявлено ще під час вагітності. Для цього проводяться спеціальні скринінг-тести.
На сьогодні завдяки допологовій діагностиці частота народження дітей з даною патологією значно зменшилася.

Люди, народжені з синдромом Дауна, можуть мати щасливе та здорове життя. Деякі з них будуть більш незалежними, інші – потребуватимуть регулярного догляду. Проте усі вони можуть бути інтегрованими в суспільство, можуть працювати, займатися творчістю. Вони потребують поваги, розуміння та підтримки від суспільства!