Ви зараз переглядаєте Всесвітній день боротьби з інсультом

Всесвітній день боротьби з інсультом

  • Категорія запису:Новини

Інсульт – раптова смерть деякого числа клітин головного мозку через брак кисню, коли потік крові до мозку порушується при блокуванні або розриві відповідних  кровоносних          судин.
         У всьому світі цереброваскулярні нещасні випадки (інсульт) є другою основною причиною смерті і третьою основною причиною інвалідності. Прикрий факт, але інсульт помолодів.

        За інформацією МОЗ України, у 2020 році всі медичні заклади будуть отримувати оплату за медичні послуги згідно з програмою медичних гарантій за договорами з Національною службою здоров’я України.
Лікування інсультів та інфарктів планується оплачувати за підвищеним тарифом у тих медичних закладах, які відповідатимуть підвищеному стандарту надання таких послуг. Це один з пріоритетів програми медичних гарантій у 2020 році.

         Адміністрацією та лікарями  міської лікарні №9   зроблено все, щоб медична допомога надавалася максимально якісно, своєчасно та високопрофесійно. В лікарні  є три важливих компоненти для успішного проведення тромболізісу у межах «терапевтичного вікна»: підготовлений персонал лікарні, обладнання, необхідні лікарські засоби. Працює сучасний комп’ютерний томограф. Це обстеження є життєво необхідним та важливим для пацієнтів з інсультом. Тромболізісна терапія проводиться в реанімаційному відділенні.

 

         Лікарі нагадують, що якнайшвидше звернення у разі інсульту має значення для подальшого прогнозу. Швидке лікування сприяє зменшенню пошкодження головного мозку та позитивно впливає на якість життя пацієнта.
Симптоми інсульту:

  • раптова поява слабкості в м’язах або оніміння однієї половини тіла (обличчя, рука, нога);
  • раптове порушення мови;
  • раптове порушення зору, роздвоєння предметів;
  • раптова втрата рівноваги, через що хворий не може йти (найчастіше в поєднанні з нудотою та/або втратою свідомості);
  • раптовий сильний головний біль (такого болю раніше ніколи не було).

 

         Інсульт може викликати артеріальна гіпертензія (високий тиск). Сприяють виникненню цієї зловісної недуги серцеві захворювання, зокрема порушення серцевого ритму, цукровий діабет, нелади із жировим обміном. Фактором ризику виникнення інсульту може бути зловживання алкоголем, тютюнопаління, ожиріння, недостатнє вживання рідини під час спекотної погоди (адже вода сприяє розрідженню крові).

         Специфічних обстежень щодо схильності до інсульту немає. Правильніше буде говорити про профілактику інсульту – як от корекція артеріального тиску (регулярний прийом гіпотензивних препаратів), прийом спеціальних препаратів при  порушенні жирового обміну.

       За статистичними даними, 20% пацієнтів, які перенесли інсульт, повертаються до звичайного життя, 80% – потребують реабілітації. Серед пацієнтів, хто переніс інсульт, – третина працездатного віку.

         Одне з головних завдань при профілактиці інсульту – стежити за своїм здоров’ям, не забувати систематично перевіряти артеріальний тиск (особливо, якщо є схильність до підвищення), дотримуватись здорового способу життя.