Актуальність проблем із онкологічними хворобами спонукає медичну спільноту КНП «Міської лікарні №9» розгорнути інформаційно-комунікаційну діяльність серед населення з питань їх профілактики і, в рамках відзначення Всесвітнього дня боротьби проти раку, вкотре звернути увагу жителів району на те, що виявлені на ранніх стадіях онкологічні захворювання у 98-ми і навіть 100% випадків виліковні завдяки сучасним методам лікування.
Екологія, неправильне харчування, малорухливий спосіб життя, паління, стреси, генетика – це те, що провокує ракові захворювання. Такі тяжкі захворювання як рак передміхурової залози, шийки матки, молочної залози, колоректальний та інші форми раку діагностуються лікарями досить швидко та на ранній стадії добре піддаються лікуванню.
Спеціалісти під час декадника підвищення санітарної грамотності населення району з питань профілактики раку, який розпочався 4 лютого і продовжиться на наступному тижні, дають низку порад для збереження здоров`я, застерігають від самолікування у знахарів, проводять профілактичні обстеження з роздачею барвистих інформаційних буклетів і листівок.
До нашого лікувального закладу можна звернутися і за направленням від лікаря амбулаторії, і напряму. Висококваліфіковані спеціалісти-онкологи обстежать пацієнта і нададуть необхідну допомогу.
Доступна професійна інформація і регулярний профілактичний огляд у фахівця допомагає виявити можливі негаразди на ранніх стадіях, вжити своєчасних профілактичних заходів і уникнути великих проблем.
Слід дбайливо ставитися до свого здоров’я. В першу чергу людина сама за себе відповідає, а постійні профілактичні огляди у лікарів дають змогу виявити онкологію на ранніх стадіях і вилікувати хворого. Пацієнти повинні бути онкологічно настороженими, особливо ті, в кого близькі родичі мали таку хворобу.
Необхідно знати фактори ризику розвитку цих недуг і методи виявлення хвороби ще на тому етапі, коли можливо досягти повного лікування.
Фактори ризику розвитку раку молочної залози:
- вік старше 40 років;
- настання менопаузи після 55 років;
- відсутність вагітностей і пологів;
- перша вагітність після 30 років;
- прийом естрогенних контрацептивів більше чотирьох років;
- ожиріння;
- наявність у найближчих родичів (матері або сестри) злоякісної пухлини молочної залози;
- травма молочної залози.
Заходи запобігання та раннього виявлення:
- Самообстеження молочних залоз раз на місяць через тиждень після закінчення менструацій. Після настання менопаузи продовжувати огляд в один і той же день місяця.
- Профілактичний огляд у гінеколога проходити кожній жінці старше 20 років щорічно.
- Мамографія (рентгенівський знімок молочної залози), як
найбільш ефективний і достовірний метод виявлення раку молочної залози на ранніх стадіях показаний: жінкам вікової категорії 50-70 років один раз на два роки; жінкам 40-49 років за показниками: при наявності скарг та / або більше трьох факторів ризику.
Фактори розвитку раку передміхурової залози у чоловіків:
- Всім чоловікам у віці 40-70 років щорічно відвідувати чоловічий оглядовий кабінет в поліклініці за місцем проживання.
2. Всім чоловікам вікової категорії 50-70 років здавати аналіз крові на визначення рівня простатспецифического антигену в крові.
Пухлини голови та шії.
Скарги пацієнтів на наявність и зростання Вузловий Утворення на шії, Відчуття тиску на трахею, наявність з’явилися Утворення на обліччі (пігментніх плям, віразок) або на слізовій оболонці рота.