Ви зараз переглядаєте Всесвітній день меланоми

Всесвітній день меланоми

  • Автор запису:
  • Категорія запису:Новини

За статистикою ВООЗ щороку у світі реєструють 48 тисяч смертей від меланоми. Щорічно в Україні діагностують майже 3 тисячі нових випадків, причому третину новоутворень виявляють у ході проведених  масових оглядів. Захворюваність меланомою швидко росте протягом останніх десятиліть і складає 2,5 – 10% від усіх нововиявлених пухлин шкіри. Меланома – одна з найзлоякісніших пухлин шкіри, яка протягом першого року після встановлення діагнозу може призвести до смерті. Тому дуже важливо, саме на ранній стадії діагностувати меланому, бо саме від своєчасної діагностики залежить подальше лікування та життя пацієнта.

       У 70% випадків меланома розвивається з вроджених або набутих пігментних утворень на шкірі – родимок (невусів). Вони виникають уже у ранньому дитинстві, а дорослі люди можуть мати від 3 до 100 родимок. Невуси бувають дрібні, середні та великі. Самі собою вони не становлять небезпеки – це доброякісні утворення. Проте за деяких умов може початися процес їх переродження, коли на місці родимки виникає меланома. Йдеться про травматизацію родимок, засмагу, зокрема в солярії, дію хімічних речовин чи радіації.

        Звичайна родимка спокійна – однотонна, сталого розміру. Якщо в ній стали з’являтися вкраплення інших кольорів – коричневого, червоного, фіолетового – це ознака того, що родимка почала перероджуватися. Занепокоєння мають викликати родимки які ростуть (більшість меланом мають розмір від 6 міліметрів до 1 сантиметра).Про лікування та симптоми не потрібно  дізнаватися з інтернету. Із запитаннями відразу необхідно звернутися до лікаря.

 

        Виявлення і лікування меланоми на ранній стадії сприяє  одужанню в 100% випадків, другої – 80%, третьої – 30%, четвертої – лише 5-8%. Тому радимо проходити обстеження і робити це щороку.