Відділення клініко-діагностична лабораторія

Відділення клініко-діагностична лабораторія КНП «Міська лікарня №9» ЗМР виконує широкий спектр досліджень. В состав лабораторії входят наступні відділи:

  1. Кліничний відділ
  2. Біохімічний відділ
  3. Ургентний клінічний відділ
  4. Ургентний біохімічний відділ

Філія №1(кліничний і біохімічний відділ розташований на території КНП ЦПМСД №5 у Хортицькому районі)

+38 (061) 224-37-67

Марина Володимирівна Вороніна
– Завідувачка відділення, лікарка-лаборантка

Кваліфікаційна категорія: вища

Стаж роботи: 33 роки

Час роботи клініко-діагностична лабораторія з 7:30 до 17:00
Забір біоматеріала з 7:30 до 9:30
Вихідні – субота, неділя Ургентні відділи працюють цілодобово

Відділення розташоване на другому поверсі поліклінічного корпусу.

Перелік лабораторних досліджень, які виконуються в КДЛ

У клініко-діагностичної лабораторії виконуються:

Загальноклінічні дослідження

- Дослідження сечі

- Дослідження вмісту 12-палої кишки

- Дослідження спинно-мозкової рідини

- Дослідження ексудатів і транссудатів

- Дослідження мокротиння

- Дослідження калу

- Дослідження виділень сечостатевих органів.

- Інші дослідження.

Гематологічні дослідження

Цитологічні дослідження.

Ексфоліативна цитологія

Цитологічні дослідження при ендоскопічному обстеженні хворих.

Біохімічні дослідження.

Визначення коагуляционной активності.

Імунологічні дослідження

Токсікологічні дослідження

Як підготуватися до здачі аналізів

Звертаємо увагу: здача аналізів передбачає попередню підготовку до дослідження. Дотримання рекомендацій з підготовки істотно підвищує достовірність отриманого результату. Будь ласка, скористайтеся наступними рекомендаціями:

Бажано:
– здавати кров вранці натщесерце, напередодні уникати харчових перевантажень
– при прийомі лікарських засобів проконсультуватися з лікарем про доцільність проведеного дослідження в даний період
– дотримуватися однакових умов при проведенні повторних досліджень (в одній лабораторії, в однаковий час доби і т.д.)

Виключити:
– прийом алкоголю напередодні дослідження
– куріння мінімум за 2 години до дослідження
– здачу біоматеріалу після проведення інструментальних досліджень (УЗД, рентгенографія і т.д.), фізіотерапевтичних процедур, фізичних та емоційних перевантажень

При проведенні деяких досліджень необхідно дотримуватися спеціальні правила з підготовки до досліджень.

Підготовка до урогенітальним досліджень (аналізи, при яких досліджуються зіскрібки і мазки з сечостатевого тракту):
– протягом 14 днів не застосовувати протимікробні і антибактеріальні препарати (якщо не прописано інакше лікарем)
– протягом 3-х днів виключити вживання алкоголю (окрім запропонованої лікарем провокації), утриматися від статевих контактів, не застосовувати місцеві антисептики, спринцювання
– утриматися протягом 2-3 годин до забору матеріалу від сечовипускання

Кров

– Біохімічні тести – строго натщесерце, після 12 – 14 годинного голодування
– тести на інфекції, гормональні дослідження, екстрені дослідження, загальний аналіз крові – бажано натщесерце (4-6 годин).

Сеча

Загальні правила: напередодні здачі аналізу рекомендується не вживати овочі і фрукти, які можуть змінити колір сечі (буряк, морква та ін.), Не приймати діуретики (ліки сприяють сечовиділення). Перед збором сечі треба провести ретельний гігієнічний туалет статевих органів. Жінкам не рекомендується здавати аналіз сечі під час менструації.
Звертаємо увагу – для збору сечі використовуйте спеціальний контейнер.

Загальний аналіз сечі

Для правильного проведення дослідження при першому ранковому сечовипусканні невелику кількість сечі (перші 1 – 2 сек) випустити в унітаз, а потім, не перериваючи сечовипускання, підставити контейнер для збору сечі, в який зібрати всю першу ранкову порцію сечі. Контейнер для сечі маркують і протягом 90 хвилин доставляють в лабораторію.

Аналіз сечі по Нечипоренко

Зібрати середню частину сечі при сечовипусканні, маркувати контейнер, негайно доставити в лабораторію.

Добова сеча (для визначення добової протеїнурії, проби Реберга)

 

Збирається сеча протягом 24 годин на звичайному харчовому та питне режимі. Для збору переважно використовувати пластикову ємність об’ємом не менше 2 л, яку зберігають із зібраною сечею в холодильнику. Першу ранкову порцію виливають в унітаз і фіксують час початку збору сечі. Усі наступні порції збирають в ємність. Остання порція береться в той же час, коли було розпочато збір, але сеча була вилита в унітаз. Потім вимірюють обсяг зібраної сечі, ретельно її перемішують і відливають порцію (50-100 мл) в контейнер для доставки в лабораторію. Контейнер маркують етикеткою із зазначенням точного обсягу всієї зібраної сечі за добу та доставляють в лабораторію.

Проба Зимницкого

Збирається сеча протягом 24 годин на звичайному питному режимі. Збір сечі починають о 6 годині ранку. Першу порцію сечі виливають, потім збирають сечу протягом кожних трьох годин в окрему ємність (всього 8 ємностей). Кожну ємність супроводжують етикеткою з зазначенням часу збору. (Наприклад, 6.00-9.00; 9.00-12.00 і т.д.). Всі порції сечі доставляються в лабораторію.

Кал

Загальні правила: кал збирається після мимовільної дефекації в спеціально призначений посуд. За 3-4 дні до дослідження відмінити прийом проносних препаратів, касторової і вазелінового масла і припинити введення ректальних свічок. Кал, отриманий після клізми, а так само після прийому барію (при рентгенівському обстеженні) для дослідження непридатний. Кал не повинен містити сечі.

Копрограма

Попередня підготовка пацієнта для даного дослідження складається з вживання їжі по спеціальній дієті (виберіть одну з двох, найбільш придатних для Вас) протягом 3-5 днів.

Дієта Шмідта – щадна, лікувальна, включає 1-1,5 л молока, 2-3 яйця (некруто), 125 г ледь прожаренного рубленого м’яса, 200-250 г картопляного пюре, слизовий відвар (40 г вівсяної крупи), 100 г білого хліба або сухарів, 50 г масла. Загальна калорійність 2250 ккал.
Дієта Певзнера є звичайним харчовим раціоном здорових людей. У її денний раціон входять 400 г білого і чорного хліба, 250 г м’яса, смаженого шматком, 100 г масла, 40 г цукру, гречана і рисова каші, смажена картопля, салат, квашена капуста, компот з сухих фруктів і свіжі яблука. Калорійність досягає 3250 ккал.
Після підготовки до дослідження та збору калу, контейнер з матеріалом доставляється в лабораторію відразу після дефекації або не пізніше 10-12 годин після дефекації за умови зберігання в холодильнику при температурі +3°…+5° С.

Аналіз калу на приховану кров

При підготовці до здачі аналізу калу на приховану кровотечу з раціону виключається риба, м’ясо, всі види зелених овочів, помідори, яйця весняної кладки (зародок), лікарські препарати, що містять залізо, тобто речовини, що обумовлюють псевдопозитивну реакцію на кров.
Після підготовки до дослідження та збору калу контейнер з матеріалом доставляється в лабораторію відразу після дефекації або не пізніше 10-12 годин після дефекації за умови зберігання в холодильнику при температурі +3°…+5° С.

Дослідження калу на гельмінти (я/глист, гельмінти, в т.ч. стронгілід)

Не вимагає спеціальної підготовки крім загальних правил, наведених вище. Нагадуємо, що паразитологічні дослідження проводяться через 2 тижні після припинення прийому протипаразитарних препаратів
Примітка: Для цілеспрямованого обстеження на наявність стронгілід кал збирають в кількості 10-50 г (обсяг чайної / столової ложки) в чисту суху ємність без консерванту з щільно закритою кришкою і негайно доставляють в лабораторію в теплому стані.

Аналіз калу на наявність найпростіших (лямблій, дизентерійної амеби, балантидій та ін.)

Не вимагає спеціальної підготовки крім загальних правил, наведених вище. Нагадуємо, що паразитологічні дослідження проводяться через 2 тижні після припинення прийому протипаразитарних препаратів.

Звертаємо увагу: у разі отримання негативного результату (відсутність найпростіших) дослідження калу проводиться 3-кратно з інтервалом у 3-4 дні.

Еякулят (аналіз насінної рідини)

Для отримання достовірних результатів необхідно статеве утримання не менше 2 діб і не більше 7 днів. Сперму отримують шляхом мастурбації. Збір матеріалу в умовах лабораторії є кращим, тому що зменшується ймовірність пошкодження сперматозоїдів при транспортуванні. Збирають сперму в спеціальний стерильний контейнер (можна отримати в лабораторії). Важливо зібрати всю сперму! Матеріал доставляється в лабораторію протягом однієї години з дотриманням температури +27°…+37° С.

Заборонено:

– збирати еякулят в презерватив
– використовувати для отримання сперми перерваний статевий акт
– використовувати при мастурбації крем, вазелін і т.п.

Виключити:

– алкоголь, лікарські та наркотичні препарати
– процедури з прогріванням (УВЧ, сауни, бані)
– важкі фізичні навантаження, стресові ситуації

Дослідження слід перенести якщо:

– є запальні захворювання уретри і / або інших органів статевої системи (дослідження еякулята проводиться через 2 тижні після проведення лікування основного захворювання)
– протягом 7-10 днів перед аналізом були простудні або інші гострі захворювання, що протікали з підвищенням температури тіла
– напередодні дослідження був проведений масаж простати

Для первинної оцінки еякулята рекомендується провести два дослідження з інтервалом не менше 7 днів і не більше 3 тижнів. Якщо результати двох досліджень суттєво відрізняються один від одного, слід провести додатковий аналіз.

Звертаємо увагу, що при повторному дослідженні необхідно дотримуватися однакові умови (часовий інтервал стриманості, умови отримання еякуляту і т.д.).

Мокрота

Мокроту отримують вранці після ретельного туалету порожнини рота (чищення зубів і полоскання рота кип’яченою водою). Мокроту збирають при кашлі в шірокогорлую ємність з кришкою і відразу ж доставляють в лабораторію.

Аналіз на демодекоз

Напередодні забору матеріалу не вмиватися, не використовувати креми та інші косметичні засоби протягом 2 діб.

Лікарі:

Біохімічний відділ

Галина Василівна Барсукова
Лікарка-лаборантка клінічної біохімії

Кваліфікаційна категорія: перша

Стаж роботи: 52 роки

Ольга Петрівна Афоніна
Біохімік

Кваліфікаційна категорія: друга

Наталія Борисівна Ратош
Лікарка-лаборантка клінічної біохімії

Кваліфікаційна категорія: перша

Стаж роботи: 25 роки

Ольга Петрівна Афоніна
Біохімік

Кваліфікаційна категорія: друга

Ургентний біохімічний відділ:

Борзакова Інна Олександрівна
Спеціалістка з клінічної лабораторної діагностики

Кваліфікаційна категорія: вища

Стаж роботи: 50 років

Олена Олександрівна Березовська
Лікарка-лаборантка клінічної біохімії

Кваліфікаційна категорія: перша

Стаж роботи: 9 років

Світлана Василівна Козій
Лікарка-лаборантка клінічної біохімії

Кваліфікаційна категорія: друга

Стаж роботи: 9 років

Катерина Сергіївна Вельможко
Біохімік

Стаж роботи: 12 років

Клінічний відділ

Олена Олександрівна Марічева
Лікарка-лаборантка клінічної діагностики

Кваліфікаційна категорія: спеціалістка

Стаж роботи: 9 років

Ірина Вікторівна Брей
Лікарка-лаборантка клінічної діагностики

Кваліфікаційна категорія: спеціалістка

Стаж роботи: 9 років

Наталія Сергіївна Набока
Спеціалістка з клінічної лабораторної діагностики

Кваліфікаційна категорія: вища

Стаж роботи: 29 років

Тетяна Миколаївна Шеховцова
Лаборантка клінічної діагностики

Кваліфікаційна категорія: вища

Стаж роботи: 20 років

Романенко Наталія Володимирівна
Цитоморфологиня

Кваліфікаційна категорія: друга

Стаж роботи: 31 рік

Вітрик Аліна Анатоліївна
Лікарка-імунологиня

Кваліфікаційна категорія: спеціалістка

Стаж роботи: 4 роки

Персонал:

Людмила Володимирівна Страх
Фельдшерка-лаборантка, старша лаборантка

Кваліфікаційна категорія: вища

Стаж роботи: 46 років

Філія №1