Ви зараз переглядаєте Куріння – вид побутової наркоманії

Куріння – вид побутової наркоманії

 • Категорія запису:Uncategorized

Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням, встановлений в 1987 році, Всесвітньою організацією охорони здоров′я (ВООЗ), відзначається 31 травня кожного року. Мета Міжнародного дня відмови від паління – зниження тютюнової залежності, залучення до боротьби проти куріння всіх верств населення і лікарів різних спеціальностей, профілактика тютюнопаління та інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров′я.

Паління є найпоширенішою шкідливою звичкою для організму людини.

А що таке звичка?

 • Коли людина виконує якісь дії постійно, підсвідомо у неї виникає бажання або необхідність робити її знову – це і є звичка.

Звички є важливим аспектом життя людини. Стосовно її здоров′я і способу життя – звички можуть бути, корисними або шкідливими. Шкідливі звички руйнують волю людини, знижують працездатність, скорочують тривалість життя.

Тютюнопаління – одне з найбільш поширених видів побутової токсикоманії, сама найпоширеніша шкідлива звичка. Залежність від тютюну занесено в Міжнародну класифікацію хвороб. На сьогоднішній день, за даними ВООЗ, від вживання тютюну у світі щороку помирає 6 мільйонів людей, у Європейському регіоні – тютюн винен у смерті близько 1,6 мільйона людей на рік.

Тютюнопаління дуже негативно впливає на організм:

 • Найбільша страждає від тютюнопаління репродуктивна функція людини. Куріння під час вагітності збільшує ризик викиднів, знижує вагу тіла новонароджених є причиною гальмування фізичного і розумового розвитку новонародженої дитини.
 • Вживання тютюну відбувається через органи дихання. Тютюнопаління є причиною 90% усіх випадків захворювання на рак легень.
 • Деякі інгредієнти тютюнового диму розчиняється в слині і з нею потрапляють у шлунок, цим самим викликаючи виразку шлунку (у 10 разів частіше), ніж у тих осіб, що не вживають тютюну.
 • Особливо негативно систематичне отруєння вливає на серцево-судинну систему. До 40% всіх випадків смерті від ішемічної хвороби серця, інфаркту та інсульту, пов′язані з палінням сигарет.
 • Паління приводить до руйнування головного структурного елементу шкіри – колагену. В результаті чого вона втрачає свою еластичність.

Вченими доведено спільні риси між наркотичною та нікотиновою залежністю. Коли припиняється введення нікотину в організм, то розвивається абстинентний синдром відміни.

Нікотинова залежність має три стадії:

 • І стадія – епізодичне паління не більше 5-ти сигарет на день, що викликає незначні зміни у діяльності нервової системи;
 • ІІ стадія – постійне паління від 5-ти до 15-ти сигарет на день, при цьому виникає незначна фізична залежність;
 • ІІІ стадія – постійне викурювання від однієї до півтори пачки на день, виробляється звичка палити відразу після їжі або серед ночі, звикання дуже сильне. Припинення паління викликає тяжкий стан, виражені зміни у нервовій системі.

Тютюнопаління значно впливає на якість життя:

 • Діти, які починають курити з 8-10 річного віку, не доживуть до межі середньої тривалості життя в середньому на 6-8 років;
 • 35-річна жінка, що палить, проживе на 5 років менше за ту, яка немає такої звички;
 • 35-річний курець проживе на 7 років менше, ніж чоловік який не палить.

Німецький професор Танненберг підрахував, що в наш час смертельний випадок на мільйон чоловік виникає в результаті: авіакатастрофи – один раз на 50 років; від вживання алкоголю – раз на 4-5 днів, від автокатастрофи – раз на 2-3 дні, від паління – кожні 2-3 години.

У наш час боротьба з курінням є не тільки медичною, а й соціальною проблемою. Тому Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням – привід ще раз  проаналізувати, що для кожного з нас важливіше: здоров′я чи сумнівне задоволення.

А кожен курець нехай задумається над висловом святого Папи Івана Павла ІІ: «Людина жива і молода настільки, наскільки живий і молодий її мозок».