Вы сейчас просматриваете Всесвітній тиждень сітківки проводиться щорічно з 24 по 30 вересня, починаючи з 2010 року.

Всесвітній тиждень сітківки проводиться щорічно з 24 по 30 вересня, починаючи з 2010 року.

 Сітківка – це внутрішня оболонка ока завтовшки приблизно 0,5 мм. Ця оболонка містить мільйони світлочутливих клітин (паличок та колбочок) та інших нервових клітин, які отримують та організують візуальну інформацію. Сітківка надсилає цю інформацію в мозок через зоровий нерв, дозволяючи нам бачити.

          Захворювання сітківки ока – основна причина сліпоти, а своєчасне виявлення патології – можливість зупинити процес.

Найбільш поширені захворювання сітківки:

• Розрив сітківки супроводжується раптовою появою плаваючих точок, мерехтіння перед очима.

• Відшарування сітківки визначається наявністю рідини під сітківкою.

• Діабетична ретинопатія – ураження сітківки при діабеті, без лікування вона може призвести до сліпоти.

• Епіретинальна мембрана – тонка фіброзна мембрана на поверхні сітківки, виглядає як зморщений целофан. Ця мембрана утворює складку, у результаті спотворюється зображення. Об’єкти виглядають розмитими чи кривими. Захворювання веде до поступової втрати зору.

• Макулярний отвір – невеликий дефект у центрі сітківки в задній частині ока (жовта пляма). Може виникнути після травми. При цьому захворюванні спотворюється зображення в одному з очей.

• Дегенерація жовтої плями – коли центр сітківки починає руйнуватися. Це проявляється нечітким центральним зором чи наявністю сліпої плями у центрі поля зору.

• Пігментний ретиніт – спадкове дегенеративне захворювання, що викликає втрату нічного та бічного зору.

           Багато захворювань сітківки мають загальні симптоми.           Якщо ви бачите плаваючі цятки або павутиння, зображення розмите або спотворене, прямі лінії виглядають хвилястими — зверніться якнайшвидше до офтальмолога. Захворювання сітківки можуть призвести до втрати зору.

          Помітити ознаки  захворювань сітківки іноді непросто, дуже часто потрібно почати лікування до порушень зору. Групам ризику рекомендується бути під наглядом офтальмолога — особливо якщо йдеться про діабетиків або хворим на AMD, навіть якщо захворювання протікає без симптомів,

          Більшість проблем із зором, які ушкоджують сітківку, можна було б уникнути за допомогою ранніх та часто досить простих профілактичних заходів. Наприклад діабетична ретинопатія: при контролі рівня цукру в крові, хоча б раз на рік, або при наявності діабету, підтримці цукру в межах норми, зір може бути збережено.       Навіть якщо Ви добре бачите та вважаєте себе здоровим, все одно необхідно щороку відвідувати офтальмолога, особливо якщо у Ваших близьких є проблеми з очима. Слід пам’ятати, що ніякі каплі, таблетки та мазі не лікують відшарування сітківки, тільки оперативні втручання допоможуть відновити зір та зберегти очі.

          Профілактичні заходи для збереження сітківки:

  • Дотримуйтесь здорової збалансованої дієти, багатої на поживні речовини, які допомагають сітківці залишатися здоровою.
  • Регулярно перевіряйте зір.
  • Уникайте шкідливих ультрафіолетових променів сонця та носіть  якісні сонцезахисні окуляри на вулиці.
  • Відмовтеся від куріння, яке погіршує кровообіг і цим може викликати серйозні захворювання очей.
  • Пам’ятайте про свої фактори ризику – це вік, сімейний анамнез, стан здоров’я.

Не вартоігноруватисигнали про проблемиіззором, аджепорушеннязору та сліпотанадаютьглибокий та руйнівнийвплив на життялюдини.

Будьте здорові і бережіть себе!