Вы сейчас просматриваете 18 травня —  Всесвітній день вакцини проти СНІДу

18 травня — Всесвітній день вакцини проти СНІДу

   Це свято було створено, щоб  подякувати всім добровольцям, членам спільноти, медичним працівникам та вченим, які працюють разом, щоб знайти безпечну та ефективну вакцину проти ВІЛ.

          Нині потреба у вакцині, яка зупинила б поширення ВІЛ та СНІДу, все ще актуальна. Тисячі вчених, медичних працівників та волонтерів працюють разом, щоб знайти безпечну та ефективну вакцину.

          ВІЛ — один із найшвидших вірусів, які коли-небудь були досліджені: варіанти вірусу можуть змінюватися у різних людей, а іноді й у однієї людини. Його здатність швидко мутувати, змінюватись і передаватися між людьми є основною перешкодою для розробки вакцини проти ВІЛ – такі вакцини, як і раніше, відсутні, і захворювання залишається невиліковним.

         Нещодавно відкритий варіант ВІЛ підтипу B може спричинити більш тяжкий перебіг інфекції. Згідно з дослідженням вірусне навантаження у людей, інфікованих цим варіантом, у середньому в чотири рази перевищує звичайне вірусне навантаження, а імунітет у них знижується вдвічі швидше, що підвищує ризик розвитку СНІДу. На щастя, як і у випадку з іншими мутаціями ВІЛ, виявленими на сьогоднішній день, цей варіант легко піддається лікуванню за допомогою всіх доступних стандартних антиретровірусних препаратів.

         Таким чином, не потрібно панікувати: вірусам властиво мутувати, а поточні методи лікування ВІЛ-інфекції є ефективними і для варіанта ВІЛ підтипу В.

         Однак 10 мільйонів людей, що живуть з ВІЛ, по всьому світу, як і раніше, не отримують антиретровірусну терапію, тому необхідно докласти величезних зусиль, щоб охопити людей, які зіткнулися з маргіналізацією та стигмою, і забезпечити їм доступ до життєво важливого лікування, яке також запобігає подальшій передачі ВІЛ.

         У ПАР та Бразилії розпочалося впровадження нового ін’єкційного препарату, що забезпечує тривалий захист від ВІЛ-інфекції. Він може бути альтернативою щоденному прийому ліків. Про це повідомило агентство ЮНІТЕЙД, яке працює під егідою Всесвітньої організації охорони здоров’я. 

Новаторська технологія фармацевтичної компанії ViiV Healthcare була схвалена в США. Ін’єкція, активним інгредієнтом якої є каботегравір, забезпечує двомісячний захист від ВІЛ. У ВООЗ сподіваються, що застосування препарату значно підвищить ефективність профілактики ВІЛ у всьому світі.

       Заходи у відповідь на ВІЛ повинні бути орієнтовані на запобігання новій хвилі епідемії ВІЛ, особливо в період пандемії COVID-19, коли величезні ресурси та інфраструктура, призначені для протидії ВІЛ, були переорієнтовані на боротьбу з COVID-19.

Давайте відзначимо цей день на честь тих людей, які так завзято працюють над створенням вакцини, яка могла б боротися з вірусом ВІЛ та викорінити СНІД.

Вітаємо із Всесвітнім днем ​​вакцинації проти СНІДу!