Городская больница Запорожья №9

5 травня 2022 року – Всесвітній день гігієни рук та Міжнародний день миття рук.

5 травня 2022 року – Всесвітній день гігієни рук та Міжнародний день миття рук.

Всесвітній день гігієни рук проходить  5 травня  2022 під девізом: «Об’єднуйтесь заради безпеки, мийте руки!», щоб привернути увагу людей до такого простого профілактичного заходу для захисту від різних інфекційних захворювань, а особливо передачі вірусу SARS-CoV-2 серед населення та скорочення смертності від COVID-19, як звичайне миття рук.

         Дата 5.05 символізує по 5 пальців на кожній руці людини. Знаючи про те, що брудні руки — джерело захворювань, нас привчають їх мити з дитинства з милом. Але не у всіх країнах дотримуються такої гігієни. У деяких країнах Африки та Азії миття рук є рідкістю. В одному випадку причина цього — відсутність води, в іншому — відсутність гігієнічної культури. Результат — висока смертність від інфекційних захворювань.

          Через забруднені руки можна заразитися самому, а також поставити під загрозу зараження інших людей різними кишковими інфекціями, грипом, пневмонією, гельмінтозами, гепатитом А, грибковими захворюваннями, холерою, черевним тифом.

         Через забруднені руки хвороботворні мікроорганізми потрапляють на продукти харчування, в воду, на предмети побуту і надалі можуть стати причиною хвороби.

         Насправді  тримати руки в чистоті досить просто, найскладніше — не забувати робити це. Дезінфікуючі лосьйони і гелі з вмістом спирту ефективні у знищенні бактерій і вірусів, але вони діють найкращим чином при видаленні невидимою бруду. Видимий бруд потрібно змивати тільки водою з милом.

         Цей день покликаний не тільки нагадати нам про необхідність мити руки, але коли і як правильно проводити цю не складну процедуру.

КОЛИ:


 — при поверненні додому з вулиці;

— після рукостискань;

— після поїздки в громадському транспорті;

— після відвідування туалету;

— перед їжею;

— перед використанням контактних лінз;

— перед обробкою ран;

— перед прийомом ліків;

— після роботи на комп’ютері;

— після контакту з хворою людиною;

— після контакту з тваринами.

ЯК:

— мити руки з милом не менше 10-15 секунд;

— обполіскувати під струменем проточної води 10-15 секунд;

— насухо витирати руки.

         Якщо мило та вода недоступні – використовуйте дезінфікуючий засіб для рук з вмістом спирту не менше 60%. 

         Щоб перемогти вірус сьогодні – і бути краще підготовленими до можливих майбутніх інфекційних загроз – загальний доступ до гігієни рук має стати реальністю для всіх, у будь-яких умовах, особливо у медичних закладах, школах та людних громадських місцях. Такий підхід рекомендує ВООЗ для забезпечення загального доступу до засобів гігієни рук та вдосконалення практики гігієни рук для запобігання передачі COVID-19.

Пам’ятайте, чистота рук — запорукавашогоздоров’я!

Закрыть меню