Хронічна мієлоїдна лейкемія – це злоякісне захворювання, при якому уражаються гранулоцити – лейкоцити.
Зміни у хромосомах 9 та 22 (звідки виникла ідея проводити цей день саме 22 вересня) є пусковим сигналом до розвитку цієї тяжкої хвороби. Раніше це захворювання було вироком. А зараз пацієнти завдяки лікуванню відмовляються від інвалідності.
Причинами захворювання на хронічний мієлоїдний лейкоз, яке, за словами фахівців, з кожним роком омолоджується, можуть стати вірусні етіології, хімічний вплив, механічний або спадковий фактори. Під впливом одного з цих факторів відбувається аномалія в хромосомі, після чого кров людини починає виробляти велику кількість лейкоцитів. Їх надлишок впливає на організм як токсини. Це призводить до порушення функцій органів та тканин.
На відміну від гострих форм лейкозів, захворювання розвивається поступово. На початковому етапі симптоми захворювання відсутні.
На ранніх стадіях захворювання дуже часто при нормальному самопочутті виявляються зміни в загальному аналізі крові, зокрема нейтрофільний лейкоцитоз із зсувом до мієлоцитів і промієлоцитів.
В розгорнутій стадії, яка є проявом тотальної генералізації пухлинного процесу, наростає загальна слабість, втомлюваність, пітливість, схуднення, підвищення температури тіла, кісткові та суглобові болі, відчуття важкості в лівому боці через збільшення селезінки, збільшення печінки, які вкладаються в синдром пухлинної інтоксикації.
В термінальній стадії метастазування пухлинних клітин призводить до появи метапластичних вогнищ пухлинного росту в печінці, шкірі, кістках, лімфатичних вузлах.
При появі будь-якихсимптомів, найменшійпідозрі на захворюваннянегайнозверніться до свогосімейноголікаря, щоб пройти повнемедичнеобстеження!
У зв’язку з тим, що в крові збільшується кількість аномальних клітин і виникає дефіцит «здорових» клітин, знижується імунітет і посилюється схильність до інфекційних захворювань.
Найчастіше хронічний мієлолейкоз діагностується випадково, в ході досліджень з приводу інших захворювань або під час планового медичного огляду шляхом здачі загального аналізу крові.
Підтримка необхідними препаратами дозволяє хворим на ХМЛ вести активний спосіб життя, працювати.
Восновіефективноголікуванняпацієнтів з хронічним мієлоїдним лейкозомлежитьсучаснадіагностика, своєчаснепризначенняпрепаратів з подальшиммоніторингомперебігухвороби.
На сьогодні в Україні, для лікування пацієнтів з хронічним мієлоїдним лейкозом, є достатній арсенал якісних та сучасних препаратів нового класу, які дозволяють підвищити ефективність лікування і покращити якість життя пацієнтів.