Вы сейчас просматриваете 24 березня — Всесвітній день боротьби з туберкульозом

24 березня — Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Туберкульозє найпоширенішим з інфекційних захворювань. Щорічно в світі виявляється 8 млн. хворих на туберкульоз.

         Туберкулез- це небезпечне інфекційне захворювання, яке існує вже багато сотень років.

Джерелом зараження є хворий на активний туберкульоз легень. При кашлі або розмові хворі люди виділяють в повітря велику кількість бактерій, які можуть тривалий час залишатися в погано провітрюваному приміщенні і потрапляти в організм здорової людини.

          Однак не всі люди, які заразилися туберкульозом, обов’язково повинні захворіти. Часто хвороба так і не розвивається, і  людина, що заразилася туберкульозом навіть не підозрює про це. Як правило, захворювання виникає при досить тривалому контакті на активну форму туберкульозу і на тлі ослаблення захисних сил організму.

До ослаблення імунітету призводять:

         -недостатнє або неповноцінне харчування;

         -алкоголізм, тютюнопаління;

         — вживання наркотиків;

         -тривале застосування гормональних препаратів;

         — Віч інфекція;

         — цукровий діабет;

         — виразкова хвороба і деякі інші хронічні захворювання.

Як захистити себе відзараженнятуберкульозом?

        Уникайте всього, що може послабити захисні сили організму: добре і повноцінно харчуйтеся, займайтеся спортом, як  було сказано вище, не паліть і не зловживайте алкоголем.

Постарайтеся частіше провітрювати і тримати в чистоті приміщення, в яких Ви перебуваєте. Якщо у Вашому оточенні — серед рідних,  або спывробытникыв — хто-небудь має симптоми туберкульозу, порадьте йому звернутися до лікаря. Хвора людина стає переносником хвороби і становить небезпеку для оточуючих.

Основнісимптомиіознакитуберкульозу: 

тривалий кашель (більше трьох тижнів) або покашлювання з виділенням мокроти, можливо з кров’ю, болі в грудній клітці, втрата апетиту, зниження маси тіла, посилене потовиділення (особливо в нічний час), загальне нездужання і слабкість, періодичне підвищення температури тіла.

Лікуваннятуберкульозу полягає в регулярному прийомі хворим комплексу протитуберкульозних препаратів протягом тривалого періоду часу (6-8 місяців і більше). Такий тривалий термін і режим прийому необхідний, щоб повністю знищити бактерії в різних тканинах організму.

        Тому, якщо навіть бактерії перестали визначатися в мокроті, а самопочуття хворого покращилося, не можна переривати або змінювати приписи лікаря.

Бактерії туберкульозу дуже живучі. Як тільки прийом протитуберкульозних препаратів переривається або їх доза знижується, мікобактерії не тільки швидко відновлюють свою життєдіяльність, але і набувають стійкості до лікарських препаратів, що робить подальше лікування дуже дорогим і малоефективним. І все ж треба знати: лікування від туберкульозу можливо!

        Слід пам’ятати, що ухилення від обстеження призводить до зараження оточуючих, виявлення важких форм захворювання, які лікуються роками і закінчуються інвалідністю та навіть смертю, тоді як своєчасно виявлений туберкульоз можна вилікувати.

          Основним методом виявлення туберкульозу органів дихання є флюорографічне обстеження. Не треба його боятися. Існуюча думка про опромінення невірна.  Флюорографія проводиться в лічені секунди і за цей час людина отримує дозу іонізуючого випромінювання настільки малу, що її можна порівняти з природною радіацією, отриманої нами під час засмаги на пляжі протягом одного дня.

         В даний час розроблена комплексна програма, що дозволяє виявити і вилікувати захворювання на ранніх стадіях його розвитку.

Успіхабопоразкавбитвізтуберкульозомбільшніж наполовину залежитьвід самого пацієнта. Його воля, бажанняодужатинезважаючині на щоздатнітворити чудеса.