Вы сейчас просматриваете 25 квітня  – Міжнародний  День ДНК

25 квітня – Міжнародний  День ДНК

 Щороку 25 квітня у різних країнах світу відзначається незвичайне свято – Міжнародний День ДНК  на знак визнання важливості наукових здобутків, зроблених у галузі генетики. Цього дня в 1953 році в журналі Nature вчені Джеймс Вотсон і Френсіс Крік спільно з Морісом Уілкінсом та Розалінд Франклін опублікували результати дослідження структури молекули ДНК. Завдяки тому, що відкриття спіралі ДНК є проривом у розвитку суспільної науки, було створено міжнародне свято.

        Рівно через 50 років, 25 квітня 2003 року, було оголошено, що проект із розшифровки геному людини близький до завершення, хоча додатковий аналіз деяких ділянок геному все ще не закінчено.

         Визначення структури людських генів – це важливий крок у розвиток охорони здоров’я. У ДНК зберігається наша генетична інформація, і саме цей тест є одним із найпопулярніших для встановлення родинних зв’язків. Завдяки її виявленню було розкрито код спадковості, ідентифіковано генетичний ризик, розпочато формування запрограмованих властивостей організму, здійснюється оздоровлення спадковості, створюються технології генної інженерії. Вчені допомагають слідчим шукати злочинців за портретами на основі ДНК.

Розшифровка геному людинипрорив, якомулюдствозавдячуєгеніальнимученим. Невидима оку діяльність та стан генетичнихструктурниходиницьмаютьвеликезначеннядлянормальноїжиттєдіяльностілюдини.

Відкриттяспіралі ДНК стало для науки революційним.