Вы сейчас просматриваете 28 жовтня –  День визволення України від німецько-фашистських загарбників.

28 жовтня – День визволення України від німецько-фашистських загарбників.

  Щорічно 28 жовтня відзначається День визволення України від німецько – фашистських загарбників. В цьому році ми святкуємо 78 річницю. Український народ віддає шану героїзму і стійкості солдатів, самовідданої боротьби підпільників і партизанів, безприкладному трудовому подвигу тих, хто піднімав країну з руїн.

Ці святкові дні дорогі кожному поколінню українців. Вони викликають почуття гордості за рідну країну, є яскравим символом національної єдності народу, який заслужив право на свободу та незалежність.

        Свято, особливо дороге українцям, як символ мужності та героїзму, гордості та слави, єднання та згуртованості народу в ім’я Перемоги та миру.  Цього пам’ятного  дня    згадуємо  ратні та трудові подвиги старших поколінь, які дали заповіт нам захищати свободу та незалежність.

        Військові дії під час Другої світової війни відбувалися на території України протягом 40 місяців – і завершила визволення України Карпатська операція, що розпочалася  9 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон нашої Держави.  Український народ зробив значний внесок у перемогу: 6 млн. українців брали участь у боях у складі Червоної Армії.

         За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації. На території республіки цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств.

         Ми вшановуємо пам’ять всіх, хто здобув перемогу 1944 року. Але, крім цього, важливо пам’ятати і про увічнення пам’яті тих, хто загинув, захищаючи батьківщину в наші дні. Низько вклоняємося тим людям, які захистили нашу свободу і мир на цій землі. Також хочемо 

побажати здоров’я і наснаги тим, хто зараз захищає свою землю від рашиської погані.

         Самовідданість і патріотизм воїнів Другої світової війни і воїнів, які сьогодні  присвятили  своє життя справі миру —  є  прикладом для кожного з нас. 

         Ті випробування, які зараз переживає Україна болем торкаються сердець кожного українця. Об’єднавшись проти фашизму, світ переміг зло. Сьогодні нас єднає одне бажання – знову здобути мир і незалежність на українській землі.

Бажаємокожнійродиніздоров’я, добробуту, тепла й затишку, а найголовніше — Миру та віри у те, щозавтрашній день буде світлішим і щасливим.