Вы сейчас просматриваете 28 травня –  Міжнародний день дій по охороні жіночого здоров`я

28 травня – Міжнародний день дій по охороні жіночого здоров`я

    Здорова жінка є гарантією здоров’я оточуючих її людей, насамперед дітей та інших членів сім’ї. Здорова дитина з`являється на світ, як правило, у здоровій і дружній сім ї і тільки у  здорової матері  народжується здорова дитина.

        Підвищення якості здоров`я дитини, зниження рівня дитячої інвалідності багато в чому залежить від направленої профілактики вродженої та спадкової патології. Тому особливе місце в профілактиці займає соціальна підтримка вагітних і своєчасні технології  скринінгової діагностики.

         У цей день закликаємо всіх жінок пам’ятати — у збереженні репродуктивного здоров’я велику роль відіграє здоровий спосіб життя, правильне харчування, статеве виховання та поведінка, і як заклад охорони здоров’я, нагадуємо жінкам про необхідність регулярних профілактичних обстежень:

  • у гінеколога та ендокринолога,
  • консультування сімейних лікарів, 
  • УЗД щитовидної залози, молочної залози,
  • гормональне обстеження,
  • профілактичне відвідування стоматолога 

що допоможе вчасно виявити репродуктивні та гормональні захворювання. Жінки до 40 років у профілактичних цілях раз на 2 роки мають проходити УЗД молочних залоз, що є цілком безпечною діагностикою стану грудей.

         Охорона здоров’я жінки в пізньому репродуктивному віці, а також у перед- та постклімактеричному періодах (періодах згасання репродуктивної функції) її життя спрямована на профілактику, діагностику та лікування гінекологічних захворювань та хвороб молочної залози, формування раціональної контрацептивної поведінки з метою профілактики штучних абортів та забезпечення для здоров’я жінки гідних умов праці та побуту.

 Жінкам старше 40 років необхідно раз на 2 роки проходити не лише УЗД, а й мамографію (рентген молочної залози), тому що ризик онкологічної патології грудей після 40 років зростає у рази.

Дорогіжінки, якщо у вас виникаютьпитаннящодоВашогоздоров’я, з’являютьсяскарги, навітьнезначні — не легковажтезісвоїмздоров’ям! Зверніться до лікарівспеціалістів та пройдітьвідповіднепрофілактичнеобстеження. Жінки не втрачайтетакуможливість, зберігайтесвоєздоров’я!

         Наше завдання полягає в тому, щоб все населення, і в першу чергу жінки, усвідомили роль проведення профілактичних оглядів і стали активними помічниками медичних працівників у виконанні їх обов’язків щодо збереження здоров’я жінок.