Вы сейчас просматриваете 29 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з інсультом

29 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з інсультом

         Головне завдання заходів і всієї кампанії, що проводяться в рамках Всесвітнього дня боротьби з інсультом, — підвищення обізнаності світової спільноти, і насамперед молоді, про проблему інсульту, важливість правильного та своєчасного надання першої допомоги (саме вчасно надана перша допомога у багатьох випадках допомагає не тільки зберегти життя, але й запобігти інвалідності) і, звичайно ж, про профілактичні заходи.

          На судинні захворювання припадає більше половини смертей, причому близько п’ятої частини їх наздоганяє людей у ​​працездатному віці.

          Провокуючі  фактори:

• підвищений артеріальний тиск;

• високий рівень холестерину;

• діабет;

• ожиріння та надмірна вага;

• серцево-судинні захворювання;

• куріння;

• вживання наркотиків;

• вживання алкоголю.

Крім того, інсульт частіше розвивається у людей віком від 55 років і тих, чиї близькі родичі вже постраждали від інсульту. У віковому інтервалі від 45 до 55 років інсульт у чоловіків трапляється вдвічі частіше, ніж у жінок.

         Інсульт – одна з провідних причин смертності та інвалідності у світі. Передбачити його появу неможливо, але зменшити ризик досить просто.

         Інсульт — це стан, при якому внаслідок припинення надходження крові в головний мозок через закупорку артерії або виливання крові через розрив стінки судини відбувається пошкодження або загибель нервових клітин — швидко розвивається порушення мозкового кровообігу, з одночасним ушкодженням тканини мозку.

Щомаєзмусити нас насторожитися, припускаючиінсульт:

         Насамперед — це поява одного або декількох нижчеперелічених симптомів. Раптова поява свідчить швидше про геморагічний тип інсульту, поступове, протягом декількох днів наростання виразності говорить про ішемічний тип.

Звичайнісимптомиінсульту:

•  раптова слабкість в особі, руці чи нозі, найчастіше на одній стороні тіла;

• раптове помутніння свідомості, проблеми з мовленням або з розумінням мови;

•  раптові проблеми із зором в одному або обох очах;

• раптове порушення ходи, запаморочення, втрата рівноваги чи координації;

•  раптовий сильний головний біль з невідомої причини.

        З появою цих симптомів у людини слід негайно викликати швидку допомогу, зволікання може призвести до важких ускладнень та інвалідності.

         Найчастіше деякі з цих симптомів тривають недовго, від кількох хвилин до години і можуть пройти самостійно. Причина такого явища — тимчасове припинення кровотоку мозковою артерією, це називають транзиторною ішемічною атакою або мікроінсультом.

        У більшості людей, які перенесли один і більше мікроінсультів, згодом розвивається великий мозковий інсульт.

ПРОСТИЙ ТЕСТ НА ІНСУЛЬТ.

        Це необхідно твердо пам’ятати і обов’язково навчити дітей.

— Попросіть людину посміхнутися. Посмішка-несиметрична, куточок рота, з одного боку, опущений або не піднімається, можливо-підтікання слини.

— Попросіть повторити за вами не дуже складну фразу або просто назвати своє ім’я. Мова — нечітка, уповільнена, або неможливість артикуляції.

— Попросіть людину підняти руки вгору або витягнути перед собою. Рухи несиметричні, виконуються з різною швидкістю або можливі лише з одного боку.

— Попросіть нахилити голову вперед і притиснути підборіддя до грудей. Цей рух неможливий або дуже утруднений.

— Попросіть висунути язика і подивіться на його форму та розташування. Ознакою інсульту є відхилення язика від середньої лінії.

         За позитивного результату хоча б одного з пунктів цього тесту необхідно негайно викликати «швидку допомогу» та екстрено госпіталізувати постраждалого.

Зволіканнянеприпустимо! Для інсультуіснує «терапевтичневікно» 4,5 години. Якщолікувальні заходи розпочативпродовжцього часу-високаймовірністьзвести до мінімумучиуникнутирозвиткуважкихнаслідківінсульту. Пам’ятайтелікарськадопомоганеобхіднанавітьуразіслабкоїсимптомівінсульту.

          Справді – рахунок йде на хвилини, процеси руйнування тканини головного мозку протікають стрімко. Від того, наскільки швидко буде помічено тривожні ознаки, наскільки швидко людина буде доставлена ​​в стаціонар і розпочнуться лікувальні заходи, залежить і саме життя, його тривалість та подальша якість. Єдиний спосіб порятунку хворого – термінова госпіталізація та початок невідкладних лікувальних заходів у спеціалізованому медичному закладі.

           Профілактичні заходи мають велике значення у вирішенні проблеми зростання захворюваності на інсульт у всьому світі. Тому для людини, яка має контрольовані фактори ризику, але щодня приділяє увагу профілактиці інсульту, ризик розвитку хвороби може бути навіть нижчим, ніж у людини до інсульту не схильної, але яка недбало ставиться до свого здоров’я.

           Щоб зрозуміти, чи є ризик інсульту, складні дослідження не потрібні. Достатньо стежити за станом судин та тиском, нормально харчуватися, не курити. Перевіритись можна абсолютно безкоштовно у свого сімейного лікаря.

Мозковий інсульт – це захворювання, що потребує екстреної медичної допомоги! ПАМ’ЯТАЙТЕ!

3-6 годин — це час з моменту проявусимптомів, коли розвиткунезворотнихзмін у мозкуможнауникнути!

Лікуваннямозковогоінсультуіснує, та йогоефективністьзалежитьвідсвоєчасностізвернення по допомогу.

Будьте уважнідо себе і своїхблизькихнавіть до симптомівмозковогоінсульту, щовиникають короткочасно!