Вы сейчас просматриваете 31 травня – День збережи свій слух.

31 травня – День збережи свій слух.

День збережи свій слух.

        Згідно з прогнозами, до 2050 р. майже 2,5 мільярда людей страждатимуть від проблем зі слухом тією чи іншою мірою і щонайменше 700 мільйонів людей потребуватимуть реабілітаційних послуг у зв’язку із втратою слуху.

         Понад 1,1 мільярда молодих людей наражаються на ризик втрати слуху через прослуховування музики на занадто високому, небезпечному для слуху рівні гучності.

         Порушення слуху — це минуще або стійке зниження гостроти слуху (здатності сприймати звуки низької інтенсивності) та обсягу звуку (звуження частотного діапазону або нездатність чути певні частоти).

         Людина, не здатна чути так само добре, як чує людина з нормальним слухом – поріг чутності 20 дБ або нижче в обох вухах, – страждає від втрати слуху. Втрата слуху може бути легкою, помірною, важкою чи глибокою. Вона може розвиватися в одному або обох вухах і ускладнювати слухове сприйняття розмовної мови або гучних звуків.

         У кожного з нас є крихітні волоскові клітини у внутрішньому вусі (равлику), які вібрують і надсилають електричний сигнал на слуховий нерв, дозволяючи нам чути. Різні групи волоскових клітин інтерпретують різні звукові частоти. З часом, якщо достатня кількість цих волоскових клітин пошкоджена або зламана, це призводить до втрати слуху.

         Якщо не вживати необхідних заходів:

  • використовувати навушники з шумопоглинанням;
  • не користуватися навушниками більше однієї години за один раз, роблячи перерву щонайменше 5 хвилин;
  • не слухати музику на рівні більше 60% від максимальної гучності;
  • відрегулювати гучність так, щоб можна було комфортно чути звуки;
  • використовувати беруші;
  • дозволити своїм вухам відпочинок протягом 24 годин після впливу доволі гучної музики;
  • лише за призначенням лікаря приймати ліки, які можуть впливати на рівень слуху,

 втрата слуху може вплинути на багато аспектів життя людини.

         У разі виявлення втрати слуху важливо якнайшвидше вжити належних заходів, щоб пом’якшити будь-які несприятливі наслідки.

         Профілактика втрати слуху необхідна протягом усього життя – від пренатального та перинатального періодів до похилого віку. У дітей втрата слуху майже в 60% випадків викликана причинами, яким можна запобігти, вживаючи заходів громадської охорони здоров’я. Аналогічним чином, можна запобігти найбільш поширеним причинам втрати слуху дорослими, такими як вплив гучних звуків та ототоксичних лікарських засобів.

         До ефективних заходів, направлених на скорочення кількості випадків втрати слуху і що приймаються на різних стадіях життя, ставляться такі:

• ефективна охорона здоров’я матері та дитини;

• генетичне консультування;

• виявлення та ведення найбільш поширених хвороб вуха;

• програми захисту слуху від впливу шуму та хімічних речовин на виробництві;

• стратегії пропаганди безпечного прослуховування для зменшення впливу гучних звуків під час розважальних заходів;

• правильне застосування лікарських засобів для запобігання втраті слуху під впливом ототоксичних лікарських засобів.

Щобзберегти слух здоровим та зберегтирадістьвідзвуків, необхідно регулярно перевіряти слух успеціаліста. Цедосвідченілікарі, які за допомогоюнайсучаснішогообладнання з точністювизначатьрівеньвтрати слуху і дадутьрекомендації з урахуванням вашихіндивідуальнихособливостей. Ви також можете розраховувати на них при отриманнінеобхідноїпідтримки та подальшогоспостереження.

Заплануйтевізит до фахівця, оскількисамолікуванняабовідсутністьлікуванняможутьпризвести до сумнихнаслідків, аж до повноївтрати слуху.