Вы сейчас просматриваете 5 травня –  Міжнародний день боротьби за права інвалідів

5 травня – Міжнародний день боротьби за права інвалідів

  Історія Міжнародного дня боротьби за права інвалідів бере свій початок 5 травня 1992 року.

У цей день люди з обмеженими можливостями з 17 країн одночасно провели перший Загальноєвропейський день боротьби за рівні права і проти дискримінації інвалідів. Цей день, поряд з Міжнародним днем інвалідів, що відзначається 3 грудня, покликаний звернути увагу людей на проблеми, пов’язані із захистом прав людей з обмеженими можливостями.

         За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, понад 1 мільярд людей у ​​всьому світі мають будь-яку форму інвалідності, що відповідає майже 15% населення земної кулі. Понад 100 мільйонів інвалідів – діти. При цьому показники інвалідності зростають, і це пов’язано зі старінням населення та зростанням хронічних захворювань.

          Життя в сучасному суспільстві потребує від людини певних знань, навичок та вмінь, особливо при вирішенні питання працевлаштування та зайнятості. Для людей з обмеженими фізичними та розумовими можливостями це питання стоїть набагато гостріше.

        3 травня 2008 року після ратифікації її 50 державами набула чинності Конвенція ООН про права інвалідів. Основними принципами документа є:

  • забезпечення повної участі осіб з обмеженими можливостями здоров’я у цивільному, політичному, економічному, соціальному та культурному житті суспільства;
  • ліквідація дискримінації за ознакою інвалідності;
  • захист інвалідів та здійснення ними всіх прав людини та основних свобод;
  • створення ефективних правових механізмів забезпечення цих прав.

         Конвенція одна із перших всебічних договорів у сфері прав людини 21-го століття.

Міжнародний день боротьби за права інвалідів – слушна нагода нагадати суспільству, що сьогодні життя людей із обмеженими фізичними можливостями залишається дуже складним. Тому нагальна задача спільноти та державних інституцій допомогти інваліду стати рівним серед рівних.

Кожному з нас потрібно допомагати людям з обмеженими можливостями реалізувати себе, свої здібності та свій творчий потенціал!

Повага, Доброта та просте людське тепло здатні зробити наш Світ кращим! Турбота про людей з обмеженими можливостями здоров’я, надання їм підтримки та створення умов адаптації — обов’язкова умова розвитку будь-якого цивілізованого суспільства.

Ми з Вами можемозробити так, щоб люди з обмеженимиможливостями не відчували себе самотніми, зберігалимужність,оптимізм та віру в майбутнє.