Ультразвукова діагностика – це унікальний, інформативний, безпечний, неінвазивний метод дослідження, котрий не несе променевого навантаження на організм. Якість дослідження залежить від двох складових: наявність сучасного ультразвукового приладу та фахівця високої кваліфікації.
«У відділенні УЗД КНП «Міська лікарня №9» ЗМР є і апаратура експертного рівня, і досвідчені, кваліфіковані фахівці, які використовують сучасні технології в УЗД, що дозволяють стандартизувати дослідження та мінімізувати суб’єктивний фактор в оцінці сонограм», – розповідає лікарка відділення УЗД Оксана Тихоновська.
УЗД часто буває першим методом візуалізації, який призначає лікар за необхідності, на підставі скарг пацієнта та відповідно до клінічних рекомендацій, стандартів лікування. Іноді УЗД достатньо для встановлення діагнозу та інших візуалізаційних методів не проводиться, але бувають випадки, коли потрібні додаткові, уточнюючі обстеження.
«Незважаючи на те, що ультразвукові дослідження в нашій країні офіційно не входять до скринінгових програм (програми виявлення раннього доклінічного етапу злоякісних захворювань), УЗД це – перша можливість побачити проблему ще до того, як вона почала себе проявляти, почати диференціювати «добро» і «зло», з високою точністю розрахувати ризики та направити подальшу діагностику у правильне русло. Ми не пропагуємо – «всі терміново на УЗД», але вважаємо, що кожна людина повинна усвідомлено підходити до свого здоров’я і навіть без скарг регулярно контролювати свій організм», – додає Оксана Тихоновська.
Після проведення УЗД лікар докладно (навіть якщо не виявлено патологію) описує ультразвукову картину з необхідними вимірами (їх може бути десятки), з описом виявлених патологічних змін та варіантів розвитку. А далі робить короткий висновок – ВИСНОВОК (не діагноз).
Висновок по суті є відповіддю на поставлене клініцистом питання, сформульоване в НАПРАВЛЕННІ на УЗД у графі «МЕТА» дослідження.
Тож навіщо ж НАПРАВЛЕННЯ на УЗД?
Ультразвукова діагностика за кілька років зробила крок так далеко, що в деяких випадках стоїть поруч із КТ/МРТ або навіть перевершує їх. Інформації, отриманої за допомогою УЗД часом може вистачити для встановлення діагнозу. Але…
Щоб отримати цю дорогоцінну інформацію, лікарю УЗД потрібно знати про перебіг захворювання, результати інших лабораторних та інструментальних досліджень, а найголовніше про «ЦІЛЬ» УЗД.
Ви запитаєте: а чому б не дивитися всіх одразу на всі види патології?
Відповідь: лікарі обмежені часовими рамками і провести всі види та всі методи УЗД кожному пацієнту не можемо, але вибрати той вид і той метод, який відповідає ЦІЛІ – можемо.
Отже, до зустрічі на УЗД! Звісно, з направленням від лікаря, так Ваш шлях до діагнозу буде набагато коротшим, повірте.
Контакти відділення УЗД КНП «Міська лікарня №9» ЗМР:
+38 (061) 224- 37-18
(пн – пт 8:00-13:45, субота та неділя – вихідні)