Ви зараз переглядаєте Всесвітній тиждень глаукоми – 2020

Всесвітній тиждень глаукоми – 2020

  • Категорія запису:Новини

     В рамках проведення Всесвітнього тижня глаукоми з 11 по 17 березня 2020 року в КНП «Міська  лікарня №9» проводилася низка заходів щодо удосконалення профілактики, раннього виявлення глаукоми та попередження інвалідності по зору. Протягом п`яти днів  в поліклініці була проведена акція по вимірюванню внутрішньоочного тиску, огляду диску зорового нерву та перевірки поля зору і подальшою консультацією лікаря. Проста та швидка перевірка зору дозволяє вчасно помітити початок розвитку хвороб ока.

Було обстежено 96 осіб, у двох з них виявлено підвищення внутрішньоочного тиску.


     Глаукома – одне з захворювань очей, що приводить до повної сліпоти. Кількість хворих глаукомою у всьому світі невпинно зростає і за останніми даними становить близько 100 млн.осіб.

Щоб привернути увагу населення планети до такого важкого захворювання, з ініціативи ВООЗ та Всесвітньої асоціації хворих глаукомою 6 березня відмічається День боротьби зі сліпотою від глаукоми.

Під глаукомою розуміють хронічне захворювання очей, яке супроводжується періодичним або постійним підвищенням внутрішньоочного тиску, характерною атрофією зорового нерву та звуженням полів зору.
У групі ризику розвитку глаукоми особи, у яких:

  • близькі родичі страждали на цю недугу,
  • хворі на цукровий діабет,
  • хворі на атеросклероз, гіпертонічну хворобу,
  • хворі на супутні захворювання ока: високу короткозорість, далекозорість, тромбоз вени сітківки.

        Частіше всього глаукома починається безсимптомно і хворі помічають погіршення зору вже в вираженій  та запущеній стадіях. На самому початку захворювання пацієнти  можуть скаржитись на періодичний туман, відчуття стороннього  тіла в оці, погіршення зору в темряві.
Раннє виявлення глаукоми має важливе прогностичне значення, що впливає на ефективність лікування та збереження якості життя пацієнтів. Провідне значення в діагностиці та контролю перебігу захворювання відіграє вимірювання внутрішньоочного тиску, контроль стану зорового нерву та визначення поля зору.  Сучасні методи обстеження дозволяють виявити глаукому на ранніх стадіях та прогнозувати перебіг захворювання.
Слід звернути увагу, що глаукому повністю вилікувати неможливо. Проте дане захворювання можна тримати під контролем завдяки регулярному нагляду та виконанню призначеної лікарем терапії. На ранніх стадіях захворювання, коли ще не відбулися незворотні зміни, можна досягти стабілізації процесу. Безконтрольність глаукоми приводить до незворотної втрати зору та інвалідності.

У лікуванні глаукоми існує 3 методи: консервативний (медикаментозний), хірургічний та лазерний. Вибір тактики лікування залежить від типу глаукоми та стадії захворювання. Чим раніше розпочато лікування, тим більше шансів зберегти зір.

Тільки разом хворий і лікар можуть подолати прогресування глаукоми, зберегти одну з самих важливих і цінних функцій організму – зір.

         Сьогодні на благо здоров’я пацієнтів трудиться дружній колектив лікарів-офтальмологів КНП «Міська лікарня №9». Фахівці стаціонарного та поліклінічного відділень продовжують впровадження новітніх досягнень вітчизняної та зарубіжної медицини, надають високотехнологічну медичну допомогу за всіма основними напрямками спеціальності.