Відділення ультразвукової діагностики
Відділення ультразвукової діагностики
У 1992р. в КУ «ЗГМКБ №9» був створений кабінет УЗД. У 2000 р. Служба була відокремлена і створено відділення УЗД. В даний час у відділенні працюють три лікарі вищої кваліфікаційної категорії, медичні сестри і молодший медичний персонал. Лікарі працюють в окремих кабінетах, відповідно до санітарно-гігієнічним нормам і вимогам.
Відділення укомплектоване наступним апаратами:
-Ультразвукова діагностична система Philips HD 11 – XE Standard, (2009), укомплектована мультичастотні датчиками: конвексним 2,5-5,0 МГц, секторних кардіологічним 2,0-4,0Мгц, лінійним 6-12Мгц;
– Ультразвукова діагностична система Philips Affiniti 30 (2018р.), Укомплектована мультичастотні датчиками: V6-2, L12-4, S4-2.

Плотнікова Олена Борисівна
Завідуюча відділенням, лікар ультразвукової діагностики (вища категорія),
стаж роботи 25 років
Лікарі відділення

Голдовський Ірина Володимирівна
Лікар ультразвукової діагностики (вища категорія), стаж роботи 19 років

Островська Світлана В'ячеславівна
Лікар ультразвукової діагностики (вища категорія), стаж роботи 21 рік
Лікарі члени Асоціації радіологів України, щорічно беруть участь в міжнародних конгресах лікарів ультразвукової діагностики, беруть участь в науково-практичних конференціях, що проводяться Українською асоціацією фахівців ультразвукової діагностики, постійно підвищують свій професійний рівень, проходять навчання на курсах інформації і стажування на базі Навчального центру високих ультразвукових технологій в Києві.
У відділенні виконуються наступні дослідження:
УЗОорганів черевної порожнини (печінка, підшлункова залоза, жовчний міхур, селезінка, жовчовивідні протоки і судини органів ГПБС, черевна аорта)
УЗОорганів сечовипускання (нирки, надниркові залози, сечоводи, паранефральная клітковина).
Ехокардіоскопія (УЗО серця)
УЗД щитовидної залози і органів шиї.
УЗД органів малого тазу у чоловіків трансабдоминально (передміхурова залоза, сечовий міхур з визначенням залишкової сечі).
УЗД органів малого тазу у жінок трансабдоминально (матка і її придатки, сечовий міхур з визначенням залишкової сечі).
УЗД м’яких тканин і периферичної лімфатичних вузлів.
УЗД молочних залоз у жінок і грудних залоз у чоловіків.
Дуплексне / триплексное сканування судин нижніх кінцівок (артерії і вени).
УЗД органів мошонки.
УЗД плевральних порожнин.
УЗД органівзаочеревінного простору.
УЗД органів черевної порожнини, заочеревинного простору, органів сечовипускання і ехокардіоскопія – часті дослідження у відділенні. З огляду на наявність трьох хірургічних відділень, приймального відділення, відділення реанімації та травматологічне відділення велику кількість хворих обстежується в ургентному порядку.
Найчастіше УЗД виконується для виявлення гострого холециститу, наявності деструкції жовчного міхура, гострого панкреатиту, панкреонекрозу, абсцесів і гематом, травматичного пошкодження внутрішніх органів, для виявлення конкрементів в сечовивідних шляхах, аневризми черевної аорти та ін.
Також здійснюетья обстеження післяопераційних хворих для виявлення ускладнень.
У відділенні виконуються ультразвукові дослідження на і на першому етапі обстеження пацієнтів, у ряді випадків, для уточнення патологічних станів, вже діагностованих раніше, а також при динамічному спостереженні хвороби, проводяться обстеження хворих ПМСД.
Пацієнти ПМСД і планові хворі стаціонару, записані попередньо проходять підготовку до дослідження.
Підготовка пацієнта до УЗД органів червня порожнини і заочеревинного простору має велике значення, особливо при наявності будь-яких відхилень у будові, розташування, розміри органа або при наявності патології. Дослідження повинно проводитися натще – при утриманні від прийому їжі протягом 8-12годін. Ургентних хворих найчастіше до огляду не підготовлені, що ускладнює процес дослідження.
Обов’язкова наявність медичної документації (історія хвороби, амбулаторна карта або виписка з історії хвороби).
Можливості ультразвукових систем, дозволяють використовувати різні настройки з урахуванням індивідуальних особливостей кожного пацієнта і отримати краще зображення області інтересу.
Після закінчення огляду, отримані дані про локалізацію, форму, розміри, структуру органів і їх зміна записів в протокол огляду. У сумнівних випадках вказують диференційний ряд, дають рекомендації про додаткові методи обстеження.
Обстеження сечового міхура виконують при його достатнього наповнення.
УЗД органів малого тазу у чоловіків і жінок виконують трансабдоминально, застосовуючи конвексний мультичастотний датчик 2-5 МГц. Таке дослідження вимагає обов’язкової попередньої підготовки: гарне наповнення сечового міхура. У рідкісних випадках рекомендується проведення очисної клізми напередодні ввечері. При неможливості наповнення сечового міхура природним шляхом, проводиться його наповнення через катетер. Даний метод УЗД є малоінформативним, особливо у пацієнтів з надмірною клітковиною і порушенням функції органів малого тазу.
Не можна недооцінювати значення підготовки хворих, так як в деяких випадках візуалізація органу взагалі неможлива. Наприклад, без наповнення сечового міхура вкрай важко оцінити стан передміхурової залози, матки та її придатків.
Проведення рентгенологічного дослідження з барієм напередодні, лапароскопії, ФЕГДС також перешкоджає оптимальної візуалізації органів черевної порожнини.
Огляд хворих з порушенням свідомості утруднений, через неможливість фіксувати подих. Обмеження доступу в післяопераційних хворих (дренажі і пов’язки) часто перешкоджає визначенню структурних змін підшлункової залози, оцінці поширеності відокремленого скупчення рідини при панкреонекроз.
Контактна інформація
Номер телефону 224-37-18
Електронна пошта uzd9gbzp@gmail.com
Відділення працює щодня, крім вихідних та святкових днів.
Попередній запис хворих у відділенні при наявності амбулаторної картки із записом сімейного лікаря або лікаря-фахівця.