Ви зараз переглядаєте Аліна Матвєєва: «Лікування раку молочної залози – складний процес!»

Аліна Матвєєва: «Лікування раку молочної залози – складний процес!»

  • Автор запису:
  • Категорія запису:Новини

20 жовтня відзначається Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози.

Рак молочної залози є злоякісним утворенням, при котрому злоякісні клітини вражають залізисті тканини молочних залоз. Початкові етапи розвитку пухлини супроводжуються появою невеликого та рухомого ущільнення. Незабаром починається прискорене зростання пухлини, котра з часом вростає у тканини залози, втрачаючи рухливість. При цьому виникає біль при пальпації.

Симптоми, котрі повинні насторожити:

– зміна контуру та форми молочної залози;
– дискомфорт або незвичні болючі відчуття у грудній залозі;
– втягування чи зморщування шкіри молочної залози;
– щільне, безболісне утворення у товщі грудей;
– кров’янисті виділення із соска;
– втягування соска, його ущільнення чи припухлість;
– збільшення пахвових лімфовузлів із боку ураження.

«При появі ознак, котрі не пов’язані із запальними процесами (мастити) молочної залози або годуванням груддю, необхідно звернутися до онколога. Лікар обговорить з вами симптоми, що турбують, уточнить ряд питань (сімейна схильність, гінекологічний анамнез), проведе огляд молочних залоз та периферичних лімфатичних вузлів», – каже лікарка-акушерка-гінекологиня, лікарка УЗД пологового будинку КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Аліна Ігорівна Матвєєва.

Діагностика раку молочної залози у більшості випадків не викликає труднощів, оскільки це захворювання відноситься до так званого “раку зовнішніх локалізацій”. Огляд та пальпація молочних залоз є важливими прийомами, що дозволяють зрозуміти розмір, структуру, розташування та низку інших ознак пухлинних утворень у молочній залозі. У разі потреби лікар направить на додаткове обстеження.

– УЗД молочних залоз дозволяє оцінити структуру тканини молочної залози та визначити патологічні утворення.
– Мамографія – особливо важливе з точки зору скринінгу – обстеження здорових жінок без симптомів раку молочних залоз, але також є основним методом діагностики.
– МРТ молочних залоз призначається для уточнення характеру раніше виявленого новоутворення.

Є чимало чинників, що призводять до розвитку раку грудей. За статистикою майже всі вони мають прямий зв’язок із гормональними збоями в організмі жінки. Впливати на процес можуть генетичні порушення та посилена активність статевих гормонів (естрогенів) пацієнтки. Спровокувати онкологію може переривання вагітності, особливо першої. Має вплив режим вигодовування дитини груддю. Відсутність або занадто короткий проміжок лактації є фактором розвитку раку молочних залоз.

За словами Аліни Матвєєвої, несприятливий прогноз розвитку раку молочної залози полягає у тривалій відсутності симптоматики. Найчастіше захворювання виявляється на 3-4 стадії прогресування. Цей період хвороби небезпечний тим, що відбувається поширення злоякісних клітин за межі грудей.

Лікування раку молочної залози – складний процес, що зазвичай включає всі основні види терапії онкологічних захворювань, додає лікарка-акушерка-гінекологиня. Нині при проведенні хірургічних втручань при раку молочної залози особлива увага приділяється естетиці. Операції стали менш травмуючими, для повного видалення органу (мастектомії) потрібні суворі показання. Завдяки новітнім методам лікування раку молочних залоз, у хірургів є більше можливостей для збереження грудей.

При проведенні операції, для запобігання поширенню метастазів раку молочної залози, лікарі по максимуму видаляють пухлинну тканину. Хімієтерапія застосовується для зменшення зростання і наступного поділу злоякісних клітин і призначається залежно від стадії раку молочної залози. Використання променевої терапії дозволяє закріпити досягнутий результат та зупинити ріст ракових клітин.

«Вчасно виявлений рак молочної залози найчастіше успішно лікується. Життя з пухлиною молочної залози – це серйозне випробування, але при правильному підході та підтримці близьких можна зберегти позитивний настрій та якість життя. Не втрачайте надію. Сучасна медицина пропонує все більше можливостей для успішного лікування захворювання», – додає лікарка-акушерка-гінекологиня.

Профілактика раку молочної залози ґрунтується на своєчасному виявленні та лікуванні дифузної та фіброзно-кістозної мастопатії, у скороченні числа абортів, забезпеченні тривалого годування груддю після пологів.

Записатись на прийом до вузьких спеціалістів можна за телефонами:
жіноча консультація (Трегубенка, 13) – (098) 076-92-43, (095) 566-95-26
жіноча консультація (Дудикіна, 9) – (099) 298-45-96