Ви зараз переглядаєте Всесвітній день боротьби проти раку

Всесвітній день боротьби проти раку

  • Категорія запису:Новини

Майже 47 років опікується здоров`ям пацієнтів лікар-онколог міської лікарні №9 Ведмідь Софія Йосипівна. Висока кваліфікація лікаря, її досвід та уважне ставлення до кожного допомогли сотням пацієнтів досягти ремісії та жити повноцінним життям.

 

На жаль, онкологія посідає друге місце серед захворювань, які спричиняють смерть та інвалідність населення, особливо останнім часом людей працездатного віку. Вкотре звертаємо увагу людей на те, що виявлені на ранніх стадіях онкологічні захворювання у 98-ми і навіть 100% випадків виліковні завдяки сучасним методам лікування, які наявні у Запоріжжі. Тому  закликаємо містян пройти огляд у сімейних лікарів, терапевтів в амбулаторіях за місцем мешкання, зробити мінімальні аналізи. У випадку підозри на онкологію пацієнт буде направлений до вузькопрофільних фахівців. Висококваліфіковані спеціалісти-онкологи обстежать пацієнта і нададуть необхідну допомогу.

        У чоловіків на першому місці рак легень, на другому – рак шкіри і на третьому – колоректальний рак (товстого кишечника та прямої кишки), далі – рак передміхурової залози та шлунка. Жінки найчастіше хворіють на рак молочної залози, на другому місці – рак шкіри, на третьому – колоректальний рак, на четвертому – рак тіла матки і на п’ятому – рак шийки матки. Рак – це не вирок, і ми, лікарі, давно про це говоримо. Після радикального лікування пацієнти живуть достатньо довго. Отож, щоб побороти злоякісні утворення, необхідно виявити їх на ранніх стадіях розвитку. Екологія, неправильне харчування, малорухливий спосіб життя, паління, стреси, генетика – це те, що провокує ракові захворювання. Люди повинні нормалізувати стиль свого життя!

        Головне, що хочемо донести до людей, – слід дбайливо ставитися до свого здоров’я. В першу чергу людина сама за себе відповідає, а постійні профілактичні огляди у лікарів дають змогу виявити онкологію на ранніх стадіях і вилікувати хворого. Пацієнти повинні бути онкологічно настороженими, особливо ті, в кого близькі родичі мали таку хворобу.

        Рання діагностика онкологічних захворювань – єдиний метод виявлення патологічного процесу. Чим раніше виявлено захворювання, тим більше шансів з ним впоратися. Справа в тому, що найчастіше перші стадії хвороби проходять безсимптомно, і людина навіть не здогадується про неї. Тільки регулярні перевірки можуть виявити рак на виліковних стадіях!

За останні роки кількість випадків раннього діагностування зросла вдвічі, і це обнадіює.  Тому закликаємо містян дбайливо ставитися до свого здоров’я і відвідати лікаря, пройти огляд, навіть якщо ви не відчуваєте явного дискомфорту в організмі.

       Кожен дорослий повинен проходити онкологічні перевірки раз на рік, але особливо уважні повинні бути ті, хто знаходяться в групі ризику.