Ви зараз переглядаєте Знання – це сила!

Знання – це сила!

  • Категорія запису:Новини

У тренінговій залі відділу з інфекційного контролю КНП «Міська лікарня №9» ЗМР відбулось планове заняття із медичним персоналом терапевтичного відділення №1 на тему: «Постановка і догляд за периферичним венозним катетером».

Інфекційні хвороби, пов’язані із наданням медичної допомоги (ІПНМД), трапляються у всіх країнах, незалежно від рівня їхнього розвитку. Від ІПНМД страждають пацієнти, медичні працівники та відвідувачі закладів охорони здоров’я, їх перебіг зазвичай тяжчий за основне захворювання і збільшує тривалість перебування пацієнтів у стаціонарі. Саме тому одним із основних напрямів роботи відділу з інфекційного контролю (ВІК) КНП «Міська лікарня №9» ЗМР є розробка та впровадження заходів щодо профілактики ІПНМД, а також навчання працівників закладу основним компонентам інфекційного контролю.

Звітний тренінг був організований та проведений медичною сестрою ВІК – Любов’ю Гільміяровою та фельдшеркою МНС ВЕНМД КНП «Міська лікарня №9» ЗМР та за сумісництвом інструкторкою Всеукраїнської Ради Реанімації – Оленою Кузьменко. Після викладення теоретичної частини відбулось обов’язкове відпрацювання практичних навичок (із використанням макету руки), під час якого фахівцями оцінювалась правильність проведення наступних заходів:

–  техніка постановки катетеру;
– особливості догляду за катетером;
– вибір виду обробки рук, передбаченого для проведення даної процедури;
– техніка проведення обробки рук;
– основні правила поводження з медичними відходами, які утворюються під час роботи.

За результатами заняття медичні працівники отримали необхідні знання та навички, які в подальшому будуть використовуватись при роботі із пацієнтами відділення.