25 лютого 2025 року відзначається Міжнародний день кохлеарної імплантації.
Людям із тяжкими порушеннями слуху можуть допомогти кохлеарні імплантати. Це справжній новаторський метод лікування й реабілітації, котрий, сподіваємось, згодом стане доступний для багатьох.
Кохлеарний імплант, або по-іншому “біонічне вухо”, – це електронний слуховий апарат, котрий призначений для пацієнтів з тяжкою та повною втратою слуху на обидва вуха. З його допомогою люди із втратою слуху підвищують якість життя за рахунок встановлення здорового спілкування. Кохлеарний імплант імплантується у зону за вухом. Він здатний відновити повністю відсутній або втрачений слух.
«Кохлеарна імплантація, незважаючи на свою відносно недавню історію, завойовувала стабільні позиції як один із найефективніших способів відновлення слуху. І більше не є чимось невідомим і можна сміливо стверджувати, що сучасні методи слухопротезування дають змогу допомогти практично кожному пацієнтові зі втратою слуху незалежно від її причини», – розповідає лікарка-сурдологиня КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Олександра Бойко.
Важливо розуміти, що кохлеарна імплантація – це не тільки хірургічна операція, а комплексний метод реабілітації дітей та дорослих з глухотою та вираженим ступенем приглухуватості, який здійснюється командою фахівців, що включає аудіологів, отохірургів, сурдопедагогів, психологів, інженерів, логопедів.
Кохлеарна імплантація – сучасне диво, котре повертає звук у життя кожної глухої дитини чи дорослого. Тому сил, здоров’я та віри у себе у боротьбі із важкими недугами пов’язаними із втратою слуху!